Antalya da gezilecek yerler

Antalya nın gezilecek yerleri, Antalya güzel plajları ve yaz tatillerinin aranan şehirlerinin biri olması yanında tarihi ve doğa güzellikleri ile de mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir.

 

Antalya gezilecek yerler listesi

 

Yivli Minare

yivli-minare

Antalyada yapılmış islami eserlerin ilklerinden biridir. Sultan I. Alaeddin Keykubat tarafından yapılan bu mimari dünyanın değişik güzelliklerinden biridir.

Likya Yolu

likyayolu

Antalya ve fethiya arasında kalan bu yer çok güzel vakit geçirebileceğiniz doğa ile başbaşa bir trekking yoludur, bu yol üzerinde Türkiyede en iyi manzara ödülüne sahip olan gelidonya feneri nide görebileceksiniz .

Karain Mağarası

karainmagarasi

İçerisine girdiğinizde kendinizi başka bir atomosferde hissedeceğiniz harika bir güzelliğe sahiptir. Karain Mağarası dünya miraslar listesine girmesi için önerilmiştir.

Murat Paşa Camii

muratpasacamii

1500 yıllarından günümüze gelmeyi başaran bu güzel mimariye sahip cami antalyada uğranılması gereken yerlerden biridir.

 

Antalya Müzesi

antalyamuzesi

Türkiyenin en geniş kapsamlı müzelerinden biridir. antalya müzesinin kurulma amacı 1. Dünya savaşında yağmalanmak istenen malların korunmak istenmesi olmasıdır.

Xanthos Antik Kenti

xanthos-antik-kenti

Bu antik kent 3000 yıl önce yapılan fakat sağlam bir şekilde ayakta kalmayı başarmış bir eserdir xanthos antik kenti ayrıca güzel bir deniz manzarasınada eşlik eder.

Duden şelalesi

dudenselalesi

Sizde antalyanın sıcaklarından uzaklaşığ serinlemek istiyorsanız mutlaka düden şelalesine uğramalısınız. Şelanenin hemen yanında gizlenmiş bir mağaraya girerek kendinizi çok farklı bir güzelliğin içinde bulabilirsiniz.

Antalya hayvanat bahçesi

antalyahayvanatbahcesi

Özellikle çocuklarla birlikte bir tatil geçirecekseniz, oldukça güzel vakit geçirebileceğiniz yerlerden birisi de hayvanat bahçesi olabilir.

Antalya Hayvanat Bahçesi nerede, nasıl gidilir, giriş ücretleri, ziyaret saatleri, resimleri ve hakkın detaylı bilgiler için

 

Kurşunlu Şelalesi

kursunluselalesi

Antalyadaki eşsiz güzelliklerinden biriside kurşunlu şelalesidir, bu güzel şelale sakin bir konumda bulunduğu için kendinizi doğa içinde huzurlu hissedebilirsiniz.

 

Termessos Antik Kenti

termososantikkenti

Çok canlı ve iyi korunmuş bir antik kent olan termossos antik kenti sizi adeta tarih içerisinde gerçek bir an yaşıyor hissine getirebilir, bu şehrin korunma amacı üzerine inşaa edilmiş olmasının şehrin bugünki canlılığında etkisi büyüktür.

Saklıkent Kayak Merkezi

saklikentkayakmerkezi

Sadece deniz ve yaz tatili değil Antalyada kar ve kayak tailinizi yapabileceğiniz adeta bir cennet Saklıkent kayak merkezi.

Aspendos Antik Kenti

aspendosantikkenti

İçerisinde bazilika, su kemerleri, tiyatro, stadyum, barındıran bu muhteşem antik kent dünyanın nadir antik kentlerinden biridir. Aspendos antik kenti size güzel vakitler geçirebileceğiniz tarihi gezi sağlayacaktır.

 

Manavgat Şelalesi

manavgatselalesi

Şelaleyi gördüğünüzde suyun sesi ve doğanın güzellikleri sizi oldukça sakinleştirecektir. Manavgat şelalesi

Oymapınar Gölü

oymapinar-golu

Oymapınar gölünde tekne turları ile gezinti yapabilirsiniz, isterseniz tertemiz bu gölde yüzebilirsiniz, antalyada sadece denizde yüzebileceğini düşünenler mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz.

Antalya akvaryum

antalyaakvaryum

Dünyanın en güzel ve en uzun tünel akvaryumlarından biri olan Antalya akvaryum Antalya gezi planlarınız içerisine mutlaka girmelidir.

Adrasan Koyu

adrasankoyu

Adrason koyu doğa ve denizi inanılmaz manzaraları bir arada bulunduran eşsiz güzelliklerden biridir Antalya gezisi planına murlaka eklenmesi gerekir.

Köprüçay

koprucay

Kalabalıktan uzakta doğa ile baş başa rafting ve yürüyüş yapabileceğiniz hoşça vakit geçirebileceğiniz güzel fotoğraflar çekebileceğiniz köprüçay Antalya ilimizde ziyaret edilebilecek yerlerden biridir.

Bir cevap yazın