Detoks İçecek Tarifi

Detoks İçecek Tarifi

detoks 1

Bu detoks içecek dışarda satılan diğer detoks içeceklerden daha etkili. Denendi ve ferahlatıcı etkisi ile detoks etkisi hissedilmiştir siz de çok seveceksiniz.

Limonlar doğal enerji vericilerdir. Limonlar vücutta detoks etkisi yaratırken, vücuda oksijen verir ve nemlendirir. Vücudun PH dengesini sağlar, cildinizi temizler kilo kaybına yardımcı olur ve sindirimi hızlandırır.

Büyük bir sürahiyi yarısına kadar sade su ile doldurun.

deto 1

misket limon da denilen yeşil renkli limonları temiz şekilde sirkeli suda 10 dk bekleterek yıkayın. İnce ince kesin dilimleyin.

deto 2

Sarı renkli normal taze limonları temiz bir şekilde yıkayın ve ince ince kesin. Limon ; astım, soğuk algınlığı, öksürük, boğaz ağrısı, difteri, grip, mide ekşimesi, karaciğer sorunları, VE ateş tedavisinde yardımcı !!

deto 3

Salatalıkları temiz bir şekilde yıkayın kabuklaryla birlikte daire şeklinde kesin, ve hazırlayın.

deto 4Salatalık bu vitaminleri içerir : C vitamini bağışıklık sistemi, göz hastalığı ve cilt kırışıklıkları konularında faydalıdır. K vitamini kanın pıhtılaşmasında ve güçlü kemikler oluşumuna  yardımcı olur. A vitamini, görme, bağışıklık sistemi ve hücre büyümesi konularında faydalıdır..

Potasyum, kolesterol düşürür ve yüksek kan basıncını (yüksek tansiyonu) düşürür. Kalsiyum içerir, güçlü kemikler demektir !! Aynı zamanda vücutta istenmeyen su atarak sizi koruyacaktır bir diüretik (idrar söktürücü) dir.

Salatalık lifli olduğu için kilo vermeye yardımcı olup toksinlerin dışarıya kolayca atılmasını sağlar.Kim salatalığın bu kadar faydalı olduğunu biliyordu ?? :))

deto 5Suya tüm malzemeyi koyun ve bekleyin. En az 1 saat beklerse ya da geceden sabaha kadar bekler ve gün boyunca bu suyu tüketirseniz çok iyi olur.

Şahsen bardağıma biraz limon ve salatalık koymayı seviyorum salatalıkları yiyorum. Tabii bu sizin tercihinize bağlı. Oldukça kolay değil mi? 

Bu kadar suyu ne zaman içeceğiz derseniz kahvaltıda, öğle yemeği ve akşam yemeğinde için bir de yatmadan önce için o zaman doğru yoldasınız demektir. 

Bir cevap yazın