Elmalı Turta Tarifi Lezzetli ve Kolay

Merhaba, daha çok denenmiş tariflerin bulunduğu sitemizde sizlere bugün elmalı turta tarifi paylaşacağız. Malzeme olarak ayva da kullanabilirsiniz ayva da çok yakışıyor. Kuru incirleri ıslatarak yumuşak hale getrip çok küçük doğrayıp biraz pişirip de kullanabilirsiniz. Kuru incir de çok yakışıyor. Ayva da aynı şekilde.

Farklı malzemeler ile hamurun tadı enfes olunca kıvamı da mükemmel ve lezzetli olunca içine ne koyarsanız koyun yeniyor. Hızlı bir şekilde tükenen beslenme çantasında öğretmenlerin görmek istediği bir tarif 😉 ikram ediyor ya çocuklar arada.

Gerçekten kıvamı ile sizleri mutlu edecek bir tarif. Ertesi güne kalsa bile lezzetinden bir şey kaybetmiyor. Böyle hamur işi tarifleri bulmak gerçekten zor . Ertesi güne kalan tariflerin bazıları çok alakasız bir hal alıyor bazen. Saklama koşulu ne olursa olsun, bu koşullara uyduğunuzda tazeliğini kaybetmemeli.

Elmalı turta malzemeleri ;

Orta boy diye düşünürsek 5 adet elma

1 su bardağı bardak toz şeker

1çay bardağı yoğurt

1 adet tavuk yumurtası ya da 3 tane bıldırcın yumurtası

250 gr margarin

Yumuşak bir hamur elde edene kadar yavaş yavaş ekleyeceğiniz un , yaklaşık 2,5 bardak . ( yoğurt kıvamı , yumurta büyüklüğü değiştirir, miktar yanıltmasın elinize yapışmayacak ve yumuşak olacak. )

Bir cevap yazın