Eski Dantelden Kase Yapılışı

Eski danteller kase oluyor. Yeni projemiz evdeki eski dantelleri değerlendiriyoruz dantel dekoratif olarak çok farklı yerlerde kullanılıyor artık. Sadece görsel olarak bir yerleri örtme görevi dışında odanın atmosferini değiştirici süsleme ve dekoratif objeler olarak kullanılıyor. Kimi zaman duvara asılıyor, kimi zaman masa üzerinde farklı amaçlarla kullanılıyor. Şimdi dantel nasıl kase olur onu öğreneceğiz. Resimli anlatımlarımızla sizler de kolayca yapabileceksiniz.

Eski Dantelden Kase Yapılışı

Aşağıda resimlerini göreceğiniz dantelden kase yapılışı ya da dantel kase nasıl yapılır sorusunun iki yanıtı var , iki farklı teknik ile yapılıyor. Tutkal kullanacağız dantele şekil verebilmek için bazı tutkallar sulandırılarak kullanılıyor, genellikle dekoratif süslemelerde kullanılan tutkal sulandırılıyor. Tutkallı sepet yapılışı da anlatmıştık.

 

sırasıyla işlemleri resimlerden görüyorsunuz ister danteli tutkala batırıp iyice emmesini sağlayın ister alt ve üstüne tutkal sürerek kalıba koyun sonuç mükemmel olacak dilediğiniz gibi kullanın.

 

Bir cevap yazın