Evde Moka Yapımı Resimli Anlatım

Evde Moka Yapımı Resimli Anlatım

mocha kahve yapılışı espresso ile 1

Evde mocha yapımını espresso kahve ile anlatacağız. Evde mocha yapımı adlı konumuzda kafede içtiğiniz moka kahve yapımını anlatmıştık şimdi de espresso kahve ile evde mocha yapımı nı anlatacağız.

Evde mocha yapımı için gerekli malzemeler : Burada espresso kahve kullanarak evde mocha kahve yapımında kullanacağınız malzemeleri anlatacağız ;

  • Espresso kahve (normal ya da kafeinsiz)
  • 2 yemek kaşığı sıcak su
  • 1 yemek kaşığı şekersiz kakao tozu
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • bir çimdik tuz
  • yarım fincan süt (yağlı ya da yarım yağlı)
  • 1 yeme kaşığı tercih ettiğiniz bir sos – isteğe bağlı (çikolata, karamel)

mocha kahve yapılışı espresso ile 2

Hep birlikte şunları karıştırın ; sıcak su, kakao tozu, şeker ve tuz fincana koyun. Bu klasik çikolata tadı verecektir kahvenize.

mocha kahve yapılışı espresso ile 3

Bardağın yarısını dolduracak kadar espresso kahve doldurun. Eğer o kadar kafein istemiyorsanız kafeinsiz kahve ile karıştırabilirsiniz espressonuzu o şekilde hazırlayın. 

mocha kahve yapılışı espresso ile 4

Kaynamış yarım bardak süt. Isıtıcınız varsa tabii ki onu kullanın ama yoksa sütü kahvenizin içine koyup fincanı mikrodalga fırına koyun 160 derecede ısıtın 1-2 dk.

mocha kahve yapılışı espresso ile 5

Sütünüzü ekleyin çikolata sosunun içine. Büyük bir kaşıkla sona kalan sütleri dökün fincanınızın içine sütü köpürtüp o şekilde. ve sonra çikolata ve sütü ile süsleyin kahvenizi

mocha kahve yapılışı espresso ile 6

Espressonuzu ekleyin bunun içine. Ve iste mocha nızı tasarladınız. tatlandırıcı sosunuz varsa (karamel ya da ahududu). bu sırada bu soslardan da ekleyebilirsiniz isteğinize göre.

 

Bir cevap yazın