Haraşolu iki Renkli Örgü Modeli Yapılışı, videolu

Birçok örgüde kullanacağınız şık bir model daha . Şişle iki renkli örgü modeli olarak hazırladık. Ama sizler isterseniz renk sayısını çoğaltabilirsiniz. Renkli örgü modelleri arayanlar için tomurcuk örgü modeli de çok şık ve yapılışı oldukça kolay bir model. Birçok örgünüzde kullanabilirsiniz.

Haroşalı İki Renkli Örgü Modeli Yapılışı

Modeli kavramak için önce şişimize ilmekleri az atıyoruz. 23 ilmek atarak başlayalım. İlk rengimizle :

1.tur : 1 sıra düz olarak örelim.

2.tur : Aynı renk iple devam ederek arka sırayı ters olarak örelim.

3.tur : İpliğimizin rengini değiştirelim. 1 ilmek düz olarak örelim. 2. ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 3 ilmek düz olarak örelim . Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar bu işleme devam edelim.

4.tur : Arka sırada aynı renkli iple devam ediyoruz. İlk ilmeği ters olarak örüyoruz. Bir önceki turda örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden alıyoruz. 3 ters örmeden aldığını tekrar örmeden al olarak sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

5.tur : Aynı renkli iple devam ederek tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz.

6. tur : Aynı renkli iple devam ederek arka sırayı ters olarak örüyoruz.

7. tur : İpliğimizin rengini değiştirip 3 ilmek düz örüyoruz. Sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Ve sıra sonuna kadar 3 ör 1 örmeden al olarak devam ediyoruz.

Modelin yapılışı bu şekilde devam ediyoruz. Örmeden aldığımız ilmekler birbiri arasına geliyor.

Modelin renk sayısını istediğiniz gibi çoğaltabilirsiniz. Şimdi videosunu izleyelim.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın