Mersin gezilecek yerler

1 – Cennet ve Cehennem Mağaraları

cennetcehennem

Doğal yollarla oluşan cennet cehennem mağaraları Silifke  narlıkuyu civarında gezmeye değer yerlerden biridir, size tavsiyem gerçekten görmeye değer olan cehenneme indiğinizde öncesinden biraz idmanlı olmanızda fayda var yoksa baya yorulacaksınızdır J

2 – Anamur Çayı

anamurcayi

Dibek mevkiinde dragon çayı üzerinde duraklayarak soğuk suya girebilirsiniz, balık Tutabilir, çevredeki restoranlarda alabalık yiyebilirsiniz.

3-Mamure Kalesi

mamurekalesi

Anamurda bulunan mamure kalesi deniz kıyısı boyunca uzanan ortaçağ dan kalma bir kaledir.

4-Ilısu Şelalesi

ilisuselalesi

Mersin Gülnar ilçesinde bulunan ılısu şelalesinde Yetmiş metre yüksekden dökülen suyun serinliğinde tertemiz oksijen dolu bir havada mersinin sıcağından kaçarak oldukça güzel anlar geçireceksiniz, fotoğraf tutkunları için birçok güzel kare oluşturabilecekleri güzelliklerle dolu şelalede akan suyun sesi ile başka bir keyif alabilirsiniz.

5-Yerköprü Şelalesi

yerkopruselalesi

Mersin mut ilçesinde doğanın en güzel hallerinden biri olan yerköprü şelalesi toros dağlarının içerisinde mutlaka görülmesi gereken bir tabiat cennetidir

6-Dağpazarı Kilisesi

dagpazarikilisesi

Mersin silifkeke ilçesindeki bu tarihi kilisesi gezi planınıza ekleyebilirsiniz.

7-Olba Antik Kenti

olbantikkenti

Mersin silifkede bulunan olba antik kentinde mersin ilçesinin tarihi miraslarından birini görebilirsiniz tarihi gezintilerden hoşlananların gezi listesine eklemesi gerektiği  bir antik kenttir.

8-Uzuncaburç Kalıntıları

uzuncaburckalintileri

Mersin Silifke ilçesinde kalan Uzuncaburç kalıntıları size tarihi ve görsel güzellikleri ile güzel anlar yaşatacaktır.

9-Mezgit Kale

mezgitkale

Mersin Silifke Türkmenuşağı Köyü’nde bulunur Mezgit Kalesi, korkusuz kral olan bir kralın anıt mezarından oluşan bu yapıt mersin gezi planınızın içerisine eklenebilir.

10-Limonlu Çayı

mersinlimonlucayi

Mersin erdemli ilçesinde bulunan bu çay çevresinde konaklayabileceğiniz otel ve pansiyonlar bulunmaktadır, doğa ile başbaşa akan suyun sakinleştiren sesi ile güzel vakit geçirebileceğiniz limonlu çayı mersinde gezilebilecek oldukça güzel yerlerden biridir.

11-Kanlıdivane

kanlidivane

Mersin erdemlide bulunan olba kırallığının bir antik kenti olan bu bölgede hem gezinti yapabilir edebilir hem de çevresinde bulunan otellerde konaklayabilirsiniz.

12-Kayacı Vadisi

kayacivadisi

Harika doğa güzellikleri ile karşılaşacağınız kayacı vadisi mersin erdemli ilçesinde bulunmaktadır.

13-Tarsus Şelalesi

tarsusselalesi

Mersin Tarsus ilçesinde bulunan bu güzel şelale de doğa güzellikleri içerisinde akan suların manzarasını izleyip su sesi ile güzel anlar geçirebilirsiniz, şelale etrafında bulunan restoran larda yemekde yiyebilirsiniz.

14-Belenkeşlik Kalesi (Mersin Kız Kalesi)

kizkalesimersin

Mersine ayrı bir güzellik katan kız kalesi görülmeye değer yerlerden bir tanesidir.

15- Köşekbükü Mağarası

kosekbukumagarasi

Mersin Anamur ilçesinde bulunan köşekbükü mağarası astıma iyi geldiği bilinen hem sağlık açısından hemde gezilecek yerler açısından büyük bir öneme sahipdir

Bir cevap yazın