Tığ İşi Çiçekli Şal Yapılışı Şablonu

Merhaba şimdi paylaşacağım tığ işi şal modeli ayrıntılı açıklamalı şal modeli değildir. Sadece elimizde şablonu ve bitince nasıl göründüğüne ait resim var. Bu tığ işi şal modeli dikdörtgen şal modelidir. Çiçek motifleri örülür ve birleştirilerek tığ işi şal modeli yapılır. Bu şal modelindeki örneği yatak örtüsü modellerinde, örgü bebek battaniyesi modeli olarak da kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Çiçekli Şal Nasıl Yapılır?

Çiçekli şal modelimizi angora ipliklerle örebilirsiniz. Kullanacağınız ipe uygun tığ tercih edebilirsiniz. Angora rengi krem rengi bir iple örülmüş şal. Şalın yapılışını sizlere şemalı olarak vereceğiz. Şemada noktalar zinciri temsil ediyor. Uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor. Uzun çizgiler üzerinde paralel bulunan çizgiler ise tığa kaç kez ip dolmanız gerektiğinden bahsediyor. Kolay ama bir o kadar şık bir şal. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Şemada motifleri nasıl eklemeniz gerektiği de gösteriliyor. İstediğiniz uzunlukta ayarak örebilirsiniz.

Şalımızın şemasını sizlerle paylaştık. Bittiğinde nasıl görünüyor ona bakalım. Dikdörtgen şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Zarif ve şık şalımız hazır.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın