1 Okul Öncesi Evde Etkinlik Önerileri (Öğretmeninden)

Okul öncesi çocuklarla evde etkinlikler paylaşmaya devam edeceğiz. Daha önce de çok güzel boyama sayfaları , evde yapılacak oyuncaklar, etkinlikler paylaşmıştık.

Okul öncesi çocuklar malesef okulun yarısında okuldan ayrılmak zorunda kaldılar ve direk 1.sınıf a başlayacaklar. Bazı çocuklar bunu kabullenmek istemiyor. Çocuklarla bu durumu muhakkak konuşmak gerek. Okullar hastalık yüzünden kapandı bunu anlattık ancak tekrar açıldığında 1.sınıf olacaksın demeliyiz.

Evdeki etkinliklerimizi arttırmalıyız. Mümkünse her güne bir etkinlik koymalıyız. Telefon ve bilgisayara oyunlara çok düştüler. Genel olarak aileler bu durumu şimdilik görmezden geliyoruz. Ancak her şey serbest olduğunda tam anlamıyla yaz tatili yaşamaya başladığımızda bu durumu değiştirmeliyiz.

Etkinlikleri paylaşmamız için bir okul öncesi öğretmeni paylaştı bizlerle. Kesinlikle yaşlarına uygun 4-5-6 yaş etkinlikleridir. Eğitici ve öğretici oyunlar ve etkinlikler var. Uygulamanızı tavsiye ediyor okul öncesi öğretmenleri. Boş zaman geçirmemeli bu dönemde çocuklar.

Bir cevap yazın