1. Sınıf 2. Dönem Hafta Hafta Konular

Sizlerin çok iyi yararlanabileceği ve farklı soru çeşitleri görmeleri açısından çok önemli olan çalışmalar sunacağım sizlere. Bu çalışmaların tamamını kızım yaptı ve şu an okuması yazması problem çözmesi , bir konuyu anlaması , kavraması , yorumlaması diğer 2. sınıf öğrencilerine göre çok daha ileri seviyede. Gerçekten çocuğu geliştiren asla boşuna olmayan sorularla anlamlı çalışmalar hazırlanmış. Değerli hocaların ellerine sağlık. Soruları göreceksiniz ve ne demek istediğimi anlayacaksınız. İster ev ödevi olarak verirsiniz , ister sınıfta yaptırırsınız bu sorular ile çocuğun soru çeşitlerini görmesi ve beyin jimnastiği yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

1.Sınıf 2.Dönem Hafta Hafta Ev Ödevi Çalışmaları

1.sınıf ilkokul eğitiminin temeli. İlk dönem okuma yazma ve anlama çalışmaları ile geçiyor. Ancak ikinci dönem asıl yarış başlıyor. Bir anda farklı ve bir sürü şey öğrenmek zorunda olan küçüklerimiz afallıyor. Bunu nasıl aşabiliriz derseniz onlara eğlenerek öğrenmeyi öğreterek. Biz öyle aktiviteler yapmalıyız ki onlar ne öğrendiğini anlamadan öğrenmeliler. Bu şekilde hiç strese girmeden yaşıtlarının ilerisinde olurlar. Maalesef öğrensin yeter diyemiyoruz. Ne olduğunu bilsin tamam diyip kesemiyoruz çalışmalarımızı , test şeklinde , yazılı cevap şeklinde , hızlı okuma çalışmaları ile , anlayarak okuma çalışmaları ile çocuğu her yönden ileride gireceği sınavlı okulların sınavlarına şimdiden hazırlamaya başlıyoruz. Bizim psikolojimiz bu yönde olsa da bunu onlara söylemeyelim.. Elimizden geleni yapalım ..

 

Dosyalar

1. SINIF MATEMATİK 7.,8.,9. HAFTA ÇALIŞMALARI (1)

SALİH ÖZENÇ 1. SINIF OKUA YAZMA ÖĞRETİMİ U FASİKÜLÜ

1.Sınıf Matematik Doğal sayılar10’ar Ritmik Sayma

2er5er10arritmiksayma

1.sinif1.denemesinavipdf1

harfetkinlii

HAYAT BİLGİSİ DENEME- 3

HAYAT BİLGİSİ DENEME- 4

HAYAT BİLGİSİ GÜVENLİ HAYAT

HAYAT BİLGİSİ ÜLKEMİZDE HAYAT

hayvanları koruma günü yaka kartı

PROBLEMLER

Ramazan AKMAN 1. Sınıf Türkçe Testi 1

sinif1donem2hafta9

Romero Britto pop art çalışması MİLLİ BAYRAMLAR ETKİNLİĞİ 2 MİLLİ BAYRAMLAR ETKİNLİĞİ MİLLİ ve DİNİ BAYRAMLAR ZARF ÇLIŞMASI

GEOMETRİK CİSİMLER ETKİNLİK GEOMETRİK CİSİMLER TEST

HAYVAN KÜP EŞLEŞTİR ETKİNLİĞİ

PUANTİYELİ HARFLER ETKİNLİĞİ

RESİMLERDEKİ EKSİKLERİ BUL TAMAMLA ETKİNLİĞİ

NOKTALAMA İŞARETLERİ

OKUDUĞUNU ANLAMA ÇALIŞMASI

ztanlamyapboz

 

Bir cevap yazın