1. Sınıf İlkokuma 2. grup Sesler Tombala Etkinliği

Merhaba, bu senenin en zor sınıfları her okulun son sınıfları ve ilk sınıfları. Çocuklar ne okula , ne öğretmenlerine , ne de arkadaşlarına alışamadan evlere geri döndüler. Bazıları hiç gitmediler. . .

Böyle bir dönemde 1.sınıflar evde okuma yazma öğreniyor. İnteraktif çalışmaları seven ve kullanan faydalarını gören öğretmenler , işini seven , çocukları seven ve değer veren de diyebiliriz, bu öğretmenlerimizin hazırlamış olduğu tombala etkinliğini sizlere sunacağım aşağıda dosyayı indirip çıktı alarak hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

2.grup harflerini yani e,l,a,k,i,n ve o,m,u,t,ü,y harflerini öğrenen öğrencilerimizin rahatlıkla oynayabileceği kartları ve kelime kartları ile birlikte sizlere sunuyoruz. İyi eğlenceler ve iyi öğrenmeler..

Ayrıca çok güzel olduğunu düşündüğüm Turşu Kuruyorum etkinliğini de sunuyoruz. Hem boyanmış hem de boyanmamış sayfaları bulunmaktadır. Boyatarak yaptırırsanız kendi emekleri olduğu için çok seveceklerdir. İlk oyuncak alırsınız ellerinden bırakmazlar ya 2-3 gün .. işte o 2-3 gün bize yeter. Sonra ellemeseler de olur. Öğreniyorlar hem de çok çabuk.

Nesneleri boyatıp , cümleleri okutursunuz, turşu kavanozu resmini de mukavva ya da renkli kartonlarla silindir seklinde , yani kavanoza benzeyen şekilde yapıştırırsınız. Kavanoz resmini de yapıştırın kapak kısmının arkasına delikten içeri kelimeleri cümleleri okuyup atsınlar.

Çok eğlenceli olacak.

Bir cevap yazın