17 Tane Ev Düzenleme Fikirleri ve Doğal Deterjan Tarifleri ile Kolay Temizlik Önerileri

17 tane evdeki farklı yerleri kolay temizleme yöntemleri izleyeceksiniz. Gerçekten inanılmaz gelen bu görüntüler kolayca kafanıza takılan kirleri , döküleni saçılanı nasıl kolayca temizleyeceksiniz gözler önüne seriyor. İşte sizlere video izlerken gerekli malzemelerin Türkçelerini de yazacağız. İngilizce olarak yazılan bu maddeler in anlamlarını öğrendiğinizde tamamen doğal yöntemlerle hazırlayabileceğiniz güzel karışımlar elde edeceksiniz ve artık temizlik yapmak daha kolay olacak.

17 Tane Evde Farklı Yerleri Kolay Temizlik Önerileri

Evde 17 adet temizlik önerisi izleyeceksiniz. Hem pratik yöntemler sunulacak hem de doğal temizlik malzemeleri karışımları anlatılacak.. Malzemelerin Türkçe anlamlarını aşağıda bulabilirsiniz. Genelde aynı malzemeler ile hazırlanıyor. Doğal ve etkili olan bu temizlik malzemeleri ile çocuklar etrafta iken bile temizlik yapabileceksiniz. Çamaşır suyu kullanmaya çekinenler için vinegar yani sirke kullanılarak hazırlanan karışımlar ile mikropları öldürerek de çok güzel parlak bir temizlik elde edebilirsiniz.

 

ÖRNEĞİN; elektrik süpürgesini çalıştırınca garip bir koku yayılıyorsa etrafa , biraz tarçın çektikten sonra içine tekrar devam ederseniz süpürmeye o zaman mis gibi tarçın kokuyor.. gibi bir sürü hayatımızı kolaylaştıracak fikir bulunmakta.. aşağıda oluşturduğum ingilizce sözlük içinde aradığınız kelimeyi bulamazsanız google çubuğuna aradığınız ingilizce kelimeyi yazarak yanına “nedir” yazar iseniz aradığınız kelimenin TÜRKÇE karşılığını da görürsünüz. otomatik olarak çeviriyor ..

 

vinegar : sirke

lemon juice ; limon suyu

water : su

lemon : limon

olive oil : zeytinyağı

essental oil : kokulu yağlardan herhangi bir istediğinizi kullanabilirsiniz. lavanta , okaliptüs .. vb. gibi.

thyme : kekik

mint : nane

warm – sıcak

 

 

 

Bir cevap yazın