2. Sınıf Kaynak Kitap Kullananlar Öneri

2. Sınıfta kullandığımız kaynak kitap gerçekten farklı soruları ile çocukların ufkunu açarken, yazdırmalı etkinlikleri aileler sevmese de çocuklar yapmak istemediği için eziyete dönüşse de , kısa aralar vererek çok güzel motive ederek hızlıca yaptırabilirsiniz aslında.

Hadi bitiyor ödev diyerek çook yaptırmışlığım vardır. Ödevini kendi yapma zamanı gelidiğinden sadece kontrol amaçlı baktığım ödevlerde şunu gördüm ki çocuk kendi kendine daha hızlı ödev yapıyor. Biz anne baba olarak soruların özünü çıkarmaya çalışırken , anladığından emin olmaya çalışırken çocuklar sonuç odaklı olarak cevaplandırıyor soruları. Ödevden önce o gün okulda ne yapılmış ne anlatılmış , okulda nasıl alıştırmalar yapılmış ve çocuğunuzun performansı ne olmuş.

Bunlar üzerinde durursanız. Bunu anlamadın mı neden böyle yazdın gibi takip içinde olursanız sürekli ödevleri kendi yapabilecek bilgileri zaten o kontrol sırasında verirsiniz. Bu böyle olacaktı burada kural şu dediğinizde o onu zaten anlık olarak kavrıyor.. Eksik kalan kısmı pratik bir şekilde tamamlıyorsunuz.

Kaynak kitap size farklı bakış açıları ile farklı çeşit sorular sunuyorsa, bol bol aynı konu ve farklı kuralları ile ilgili alıştırma var ise işte bu sizin işinize yarayacak bir kaynak kitaptır. Mavi beyaz bizim bu sene kullandığımız bir kaynak kitaptı. 2.sınıf ilkokul dersleri için önerdiğim kaynak kitap mavi beyaz kaynak kitap seti.

Bir cevap yazın