2021 AOF Yaz Okulu Sınav Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?

Aof 2021 yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye sınava giren ler merak edip araştırmaya başladılar bile. Aof yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak derken Eylül 2021 başlayarak Eylül 2021 23.59’a kadar (Türkiye saatiyle) 5 gün erişime açık olacaktır.

2020-2021 Yaz okulu sınav sonuçları ne zaman açılacağı henüz belli değil. Bu sene her senekinden farklı olarak 30 soru sorulmuş. Sınavlarda 20 soru sorulurken yaz okulu sınavında soru sayısı 30 a çıkmış. Yaz okulu sınavı online yapıldı ve 9 Eylül günü sona eriyor. Birkaç gün içinde açıklanması bekleniyor henüz tarihi konusunda bir açıklama yapılmadı.

2019-2021 öğretim yılında son kez yapılacak üç ders sınavına girme hakkı bulunan öğrenciler isterlerse yaz okuluna başvurabilirler. Ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrenci, üç ders sınavına katılamaz. Yaz okuluna güz ve bahar döneminde kayıt yenileten-yeniletmeyen, yarı yıl fark etmeksizin tüm Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Fakültelerin öğrencileri kayıt yaptırabilir. Öğrenciler, üst yarıyıl ya da alt yarıyıllardan hiç almadıkları dersleri yaz okulunda alabilir.

Tüm bu koşullarda yaz okulunda en fazla 5 ders seçebilirler. Öğrenim gördüğü programda FF harf notlu dersi/dersleri olan öğrenci yaz okulunda bu dersi/dersleri alabilir. Genel Not Ortalaması (GNO) 2,00’ın altında olan öğrenciler, koşullu geçtikleri dersleri yani CD, DC ve DD harf notu aldıkları ders/dersleri yaz okulunda alabilir.

Yaz okulu öğretim ücreti tutarı nedir? Yaz okulu ücretleri aşağıdaki  belirtilmiştir. Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder. Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder. Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder. Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder. Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.

Yaz okulu kayıtlarında hangi öğrencilerden ücret alınmaz?

İlgili Kanunlar kapsamında olan Şehit/Gazi yakınlarından, 03/01/2019 tarihli ve 1 sayılı Anadolu Üniversitesi Yönetim Kurulu Kararı gereğince engellilik oranı %40 ve daha fazla olan öğrencilerden yaz okulu ücreti alınmamaktadır.

Yaz okulu ders seçimi sonucunda açılmayan dersin tutarının iadesi yapılacak mı?

Yaz okulu için yatırılan Öğretim Gideri tutarı iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra kayıt işleminden vazgeçilemez. Ancak seçilen ders açılmazsa ilgili derse ait tutar, derslerin hiçbiri açılmazsa öğretim gideri tutarının tamamı iade edilir.

Yaz okulu sınavları hangi tarihlerde ve hangi illerde yapılacaktır?

Yaz okulu sınavları 5 Eylül 2020 tarihinde yapılacaktır. Yaz okulu sınavlarının bütün illerde yapılması planlanmaktadır.

Yaz okulu başarı değerlendirmesi nasıl yapılır?

Yaz okulu başarı değerlendirmesi tek sınav ile yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.

Bir cevap yazın