3. Sınıf Matematik Bölme İşlemleri ve Bölme Problemleri

3.Sınıf matematik bölme işlemleri sadece işlem yapmaktan geçmiyor. Bölmeyi çok iyi kavrayan çocuğa problem çözme yetisi de vermek gerekiyor. Neden bölmeye ihtiyacımız var günlük olaylardan bahsederek kavramları değerlendirmesini sağlamalıyız.

İlkokul matematiğin temelinin atıldığı çok değerli okul zamanları. Özellikle temelden kavramları çok iyi takip etmelisiniz. Çocuktaki nereyi algılamıyorsa öğretmeni ile paylaşmalı nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında fikir almalısınız Çekinmeyin bu soruları öğretmene sormaya , çünkü onlar teknik açıdan bilgiye ve tecrübeye sahipler . Sadece tek tek ilgilenecek zamanı bulamıyorlar yarıdan fazlası anlayıp yapabiliyorsa konuyu geçiyorlar.

Zaten müfredat haftalık. Bu nedenle okul günleri her haftasonu ne öğrenildiyse etkinlikleri ile tekrar çalışması yapıtıryorum çocuklarıma. Ancak bu şekilde sınav günleri bizde hiç telaş olmaz. Son gün çalışması yoktur her gün günü gününe çalışılır. Çocukları bu tempoya alıştırın anlamadanbaşka konuya geçilemeyeceğini hepsinin birbirini takip eden ve tamamlayan konular olduğunu siz de onların yaşına uygun bir dille anlatın.

Bir cevap yazın