3. Sınıf Matematik Zaman Problemleri Etkinlik Sayfaları

3. Sınıf Zaman problemleri etkinlik sayfaları kolaydan zora doğru etkinlikler ile dolu. Çocuklar için çok faydalı tekrar etkinlikleri ile sizler de değişim ve başarıyı göreceksiniz.

Zaman problemlerinde dikkat edilmesi gereken çok fazla ayrıntı var. Çocuğunuz ilk başlarda kavrayamazsa sakın endişelenmeyin. Öncelikle saati çok iyi kavradığına emin olun. Problem ikinci aşama.

3.sınıf Saatler konusunda çeyrek geçe, çeyrek kala ve dakikalar … Çocuğun kafasını karıştıracak fazla ayrıntı var ben tam 3 hafta verdim. Saatleri öğrenmelerini bekledim. Her gün defalarca farklı saatlerde saati sordum. Beraber saat yaptık. Akşam saati – Gündüz saati kavramlarını , nasıl hesaplayacaklarını. Ve tabii dakika hesabı. Yelkovan neredeyse o sayıyı 5 ile çarp.

Ve tabii çarpım tablosu … Çok iyi bilmeliler. Öncelikle onu halletmelisiniz. Çarpım tablosunu kartlar ile sorarak sürekli sürekli sorarak öğrettim. Sözel denedim olmadı kalıcı olmadı yani. Ancak yazılı olarak kartlara 8×4 yazdım. 5×6 .. vb. gibi.. cevaplarını da başka kağıtlara , dikdörtgen küçük kağıtlara yazdım. Cevapları bulup üzerine koymasını istedim. Bu şekilde hızlandı gitgide.

Bir cevap yazın