3 yaş Örgü Mont Hırka Yapılışı

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz

Örmesi çok kolay. İlmek sayılarını aşağıda açıklama bölümünde verdik. Bu sayılar 3 yaş için uygundur. Ama yinede siz kendi ölçünüzü belirlemek için şu yolu izleyin; Şişinize 20 ilmek atın ve 5, 6 sıra düz örgü örüp ilmekleri kesin. 20 ilmek kaç cm olmuş bakın. Sonra örmek istediğiniz ebata göre hesaplayın. Örneğin 20 ilmek- 10 cm ise kaç ilmek 30 cm eder? (30 x 10 / 20) yani ilmek sayılarını birbiri ile çarpıp elde etmek istediğimiz cm’ye bölün. Bütün örgülerinizi başlarken bu yöntemi uygulayın. Çünkü ipin kalınlığı, şişin numarası, kullanılan örnek, ören elin sıkılık oranı gibi faktörler örgünün başlama sayılarını etkiler.

(Bu mont için 500gr Anchor Panda ipe ihtiyacımız var. Anakuzusu da kullanabilirsiniz. )

Anchor Panda krem rengi ile 5 numara şişe 36 ilmek attıyoruz.

İlk 4 sırayı haraşo örüyoruz.

Sonraki sıralar düz örgü olarak devam ediyor.

37 cm uzunluğuna gelince her iki yandan 3 ilmek kesiyoruz.(kol oyuntusu için)

Sonraki sıralarda her sırada iki yandan birer ilmek eksiltiyoruz.

20 cm boyunca bu şekilde ördükten sonra şişimizde 14 ilmek kalıyor, bir defada kesiyor ve arkayı bitiriyoruz.

Ön parçalar için 19 ilmek ile başlıyoruz. Arkaya göre örüyoruz.

Düz krem rengi ip ile cep için 2 adet kare parça örüyoruz. Üzerini renkli iplerle zevkimize göre işliyoruz. Cep yerlerine dikiyoruz. Aynı işlemi bu sefer üçgen parçalar yaparak yaka uçlarına dikiyoruz.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

Bir cevap yazın