30 günde yaz İçin Karın Egzersizleri

30 Gün içerisinde yaza karın bölgesi için hazırlanmaya var mısınız? Fit ve güzel görünmek her insanın isteyeceği bir şeydir. Bunu evde kendimiz nasıl sağlayacağız ve ne kadar sürecek bilemeyiz. Uzmanların derlediği bu bilgi grafiği ile nasıl egzersiz yapılmalı ve ne kadar sürede yapılmalı gün gün aktarılmış. Bunlara uymak için iyi bir kararlılık gerekli. Sonuç ise sağlıklı bir birey ve vücut. Dilerseniz daha önce paylaştığımız doğum sonrası egzersiz hareketleri de inceleyebilirsiniz. Oradan da uygulamak isteyeceğiniz egzersizler olabilir. Bunun yanında muz ile kolay kilo verdiren içecek de sizlere yardımcı olacaktır.

Göbek Eritme Egzersiz Hareketleri

Genellikle kolay kilo aldığımız alan göbek bölgesi oluyor. Kışın kalın giysilerle pek farkedilmese de  yazın giyeceğimiz elbiseler daha ince olduğundan kötü bir görünüm verebiliyor. Dolayısı ile yaza göbek eriten egzersiz hareketleri uygulayarak başlamak bizi birçok sıkıntıdan kurtaracaktır.

Karın için uygulayacağımız bu hareketler:

Crunches Egzersiz Hareketi

Karın bölgesini güçlendirmek için en iyi egzersiz hareketlerinden birisidir. Mide için uygulanabilecek temel egzersizdir. Düz bir zeminde rahatlıkla yapılabilir.

 

Leg Raise Egzersiz Hareketi

Yine düz bir zeminde kolaylıkla yapılabilecek bir egzersiz hareketidir. Alt karın kaslarını çalıştırarak işlem görür. Dizleri kırmadan düz bir şekilde yapmaya özen göstermelidir.

Plank Egzersiz Hareketi

Yine her yerde düz bir zeminde yapılabilecek muhteşem bir hareket. İlk bakıldığında kolay görünse de uzun süreli yapımı zorlayabilir. O yüzden günlük olarak verilen bilgi grafiğine uyarak hareketlere devam etmeliyiz.

 

https://youtu.be/oRTKqRuQx0Q

 

30 Günde Göbek Eritme Egzersiz Programı

Bu grafik ile hareketleri uygulayarak daha fit bir görünüme kavuşuyoruz. Eğer herhangi bir sağlık probleminiz var ise lütfen öncelikle doktorunuza danışınız. Çünkü sizin metabolizmanızı en iyi bilecek ve size en iyi önerileri yapacak olan doktorunuzdur. Buradaki bilgiler genel tavsiyedir. Herkesin bünyesi farklılık gösterebilir.

Grafikte yer alan kısaltmalar:

  • Day : gün
  • Sec : saniye

Egzersiz Boyunca Uygulanabilecek Öneriler

  1. Gün boyunca su içiniz.
  2. Küçük porsiyonlar halinde yiyiniz.
  3. Yeteri miktarda protein alarak vücut için fazlalıkları yakmaya ve yağsız kas oluşturmaya yardımcı olunuz.
  4. Şekerli yiyeceklerden kaçının ve mümkün oldukça unlu yiyecek tüketmeyin.
  5. Öğün sayısını artırarak günlük 5-6 defa sıklıkla yiyin ve metabolizmanın hızlanmasını sağlayın.
  6. Kahvaltı yapın ve günü ufak porsiyonlarla tamamlayın.
  7. Egzersiz sonrası az miktarda karbonhidrat alabilirsiniz.

 

https://fitnessrepublic.com/fitness/exercises/30-day-summer-abs-challenge.html

 

Bir cevap yazın