4. Sınıf Fen Bilimleri Fosil Yapımı

4.sınıf Fen Bilimleri ders kitabında Yer Kabuğunun Hareketleri konu başlığı altında Fosiller konusu açıklanır. Çocuklar için kitapta bir proje ödevi de vardır.

evde fosil yapımı yaprak fosili nasıl yapılır

Bu 4. Sınıf Fen Bilimleri kitabında yer alan proje ödevi nasıl yapılır , nasıl yapılacak gibi bir çok soru aldım , proje ne demek istiyor gibi sorular da aldım . Yani yapılması gerekeni anlamayan velilerimiz çok oldu.

Şimdi sizlere Fen bilimleri kitabında yer alan yer kabuğunun hareketleri konu başlığı içinde yer alan fosiller konusunun neden o konu içinde olduğunu söyleyeyim. Fosiller yer kabuğu hareketleri sonucunda oluşur. Sonraki konumuzda 4.sınıf Fen Bilimleri , Fosil nedir? Fosil nasıl oluşur ? konularını da anlatımını sunacağım.

Öncelikle proje ödevi cocuğunuzdan yaratıcı fikirler ortaya atmasını bekliyor. Grup kurarak görev paylaşımı, sorumluluk gibi kavramları da içselleştirmesini amaçlıyor. Ancak bu yıl maalesef Corona virüs sebebiyle çocuklarımız bu projeyi bireysel olarak hazırlayıp sunumlarını yapacaklar.

Proje ve sunumu ile ilgili bilgi ve görselleri sizlere hazır olunca sunacağım. Öncelikle öğrenci sunumunu yapsın .

Projenize özgün fikirler katmanız, neler yaptığınızı anlatmanız , ve fosilin tanımını yapmanız gerekmektedir. Görsel ve materyal sunmalısınız. Buradaki materyalden kastım fosil yapımı . İşte sizlere Evde fosil nasıl yapılır , 4.sınıf fen bilimleri evde fosil yapımı anlatımlı video ile başbaşa bırakıyorum.

Malzemeler alçı, su , toprak , yaprak, Yaprak fosili nasıl yapılır. izleyelim.

Bir cevap yazın