6. ve 7. Sınıf Kitap Tavsiyeleri

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Çocuklarımız için kitap seçimi gerçekten çok önemli. Onları hangi düşüncelere sevk edeceği hangi duygulara yönlendireceği ve hangi değerlerden bahsedeceği konusunu mutlaka merak ediyoruz.

Bunu okuyan çocuğum ne okuyacak bazen kitap isimleri ile içeriği arasında hiç bir ilişki olmuyor. Peki kitapları okumaya vakit ayıramazsak ne yapmalıyız? Artık okuduğu kitaplar 16- 24 – 48 sayfalık değiller. Eskisi gibi okuyup da veremiyorum ellerine , diyorsanız siz de benim gibi..

İşte size öğretmen tavsiyeli 6. sınıf ve 7. sınıf öğrencileri için okunması gereken güzel en azından düzgün içerikli kitaplara örnekler vermek istedik. Çoğu zaman bu şekilde farklı öğretmenler tarafından hazırlanmış listelere ya da Dünya Klasikleri denilen kitap gruplarından alıyorum çocuklarıma.

Her ne kadar kendi yazarı tarafından cilt cilt yazılan büyük kalın değerli edebi eserlerin kısaltılmış tercümelerini görüp üzülsem de, çocukların okuyabileceği düzgün hikayeler oldukları için alırken tercih ediyorum. Yeni yazarlar ve yeni roman ve hikaye türündeki yazarları da takip etmesini sağlamalıyız çocuklarımızın. Bir çok çocuğun okuduğu ve gerçekten güzel duygular hissettiren harika kitaplar var. Sizlere bunlara örnekler ekliyorum. Listeleri kaydedip kitap alırken faydalanabilirsiniz.

Şuraya bir tane de 2.sınıf için güzel hikaye seti örneği bırakayım. Ayrıca 1.sınıflar için Kuruyemiş Kardeşler setini öneririm. Arı yayınları . Dilbilgisi alanındaki çalışma kitapları , kartları gerçekten çok iyi akılda kalıcı şekilde öğretiyor çocuklara. Çok iyi düşünülmüş.

Bir cevap yazın