7 Yaş Evde Etkinlik

Merhaba, 7 yaş evde etkinlik konusunda sizlerle evde kolayca yapabileceğimiz çok malzeme istemeyen, çocukların ilgisini çekecek aynı zamanda onlara birşeyler öğretebilecek. bir etkinlik yayınlamak istiyoruz.

Oyun hamuru ile oynayabilirsiniz, legolar var ise bir şehir yaratabilir , yollar çizebilirsiniz bir kağıda özellikle erkek çocukları için ilgi çekici bir oyun . Yollar küçük arabalar ile park etme oyunu ile legolu evleri birleştirebilirsiniz.

Boyama yapabilirsiniz. Renkli kartonları küçük küçük kesip mavi renkli kartonun üzerine gökyüzü hakkında konuştuktan sonra bulutlar , yıldızlar , ay , güneş , kağıdı ikiye bölerek gece ve gündüz yapabiliriz hakkında konuşup bilgilendirebiliriz. 1 gün bir gece ve bir gündüz den oluşur öğretiyoruz.

Gezegenlerden bahsedebiliriz, uzay , astronot , güneş ve gezegenler sistemi. hakkında konuşabilirsiniz.

Kraft kağıdı ya da kese kağıdı kalınlığında bir kağıt, ikiye katlanarak bir yüzüne yapılmak istenen figür ya da nesne, kalıp alma yoluyla çizilir. Kağıt makası yardımıyla iki kat birlikte kesilir. Her iki kâğıdın da birer yüzü tercih ettikleri bir boya malzemesiyle boyanır. Boyanan kısımlar dışarı bakacak şekilde üst üste yerleştirilir ve kenarlarından ebeveynin de yardımıyla tel zımba kullanarak birleştirilir. Birkaç yerinde, zımbalanmadan bırakılan küçük aralıklarla içeriye artık kâğıtlardan yapılan irili ufaklı toplar doldurularak hacim kazandırılır. Kalan boşluklar da zımbalanarak oyuncak tamamlanabilir.

Bir cevap yazın