Açıklamalı Bayan Yelek Yapılışı

Açıklamalı Bayan Yelek Yapılışı

Modelin yapılışını daha önce ot örgü modeli yapılışı olarak vermiştik. Detaylı anlatıma o yazımızdan ulaşabilirsiniz. Videolu anlatımı ise aşağıdadır.

Yelekte bulunan fıstık örgü yapılışı. Modeli yaparken çok çektirerek yapmazsanız delikler bu kadar olmaz. biraz bol bırakın ipleri delik olmasın. Gerçi yelek modeli delikli olsa da olur. ama bu ayrıntıyı da belirtmek istedim. Elden ele fark edebilir görüntüsü.

Model için koton iplik tercih edildi. Ve 3.5 mm şiş ve 4 mm şiş ile örüldü. Ot örgü modeli iki örnek arasında 10 ilmek düz örüldü. Ve 8 sırada bir örnek kuruldu. Siz istediğiniz sıklıkta yapabilirsiniz. Ön kısımların yaka kısmı için pirinç örgü modeli yapımı kullandık.

Yapımı aşağıda videoda.Pirinç örgü yapılışını da videolu olarak sizlere burada sunuyoruz.

 

Modelin arka kısmı için 60 ( 72, 82, 92, 100, 110 ) ilmek atarak başlıyoruz. ( Bedeninize göre ilmek sayısı değişebilir) Ön kısımlar için 36  ( 40, 44, 48, 52, 56 )ilmek ile başlıyoruz.  Kolları ise 52 ( 56, 62, 66, 72, 80 ) ilmek ile başlıyoruz. Ve bedenimize göre örüyoruz. Daha ayrıntılı kısma kaynak bölümünden ulaşabilirsiniz. Yeleğin ölçü şeması aşağıdaki gibidir.

Ve yelek bittiğinde çok güzel oluyor.

 

 

Bir cevap yazın