Ajurlu Fıstıklı Baklava Dilimi Modeli Battaniye Yapılışı

Biz bu battaniye modelini daha önce sizlere örnek olarak paylaşım yapmıştık. Şiş örgü bebek battaniyesi modelleri arasında bu örneği bulabilirsiniz. Siz takipçilerimizden bu modelin yapılışı çok istek almıştı. Ücretli olarak satılıyor , telif hakkı olduğu için yayımlayamıyorduk. Bugün nette gezinirken ücretsiz olarak şemasını buldum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim.

Zor gibi görünse de kolay bir model. Farklı örgü modelleriniz de de kullanabilirsiniz. Dikdörtgen şal modellerinde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Sizlere şemadaki terimlerin anlamlarını vereceğiz. Sizde şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi modelleri ve yapılışlarını sizlere rahat bir şekilde örebilmeniz için anlatımlı olarak veriyoruz. Arada sadece model paylaşımlarımız da oluyor.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Fıstıklı Baklava Dilimi Battaniye Nasıl Yapılır?

Battaniye modelinin ayrıntılı bir şekilde yapılışı yok. Sizler için sadece bu anlatımı buldum. Ücretli olarak satışı var hala. Şimdi sizlere modelin şemasını vermek istiyorum.

Zor gibi görünüyor ama kolay. Örgü bilen arkadaşlar kolayca yapacaklardır. Şemada kullanılan sembollerin anlamları aşağıdadır.

k2tog: 2 ilmek birlikte sağa kes

ssk : 2 ilmek birlikte sola kes

yarn over : şişe 1 kez ip dola

sk2p : 2 ilmeği birlikte düz örer gibi batarak sağ şişe al , sonraki ilmegi düz ör, örmeden aldıklarını üzerinden geçir

nupp : Bir ilmekten 7 ilmek yap ( fıstık yapıyoruz aynı ilmeğin içinden şişe ip dolayıp aynı yere tekrar batarak)

Şema açıklamasını kısaltmalar ile sizler için yaptık. Şemayı uyguladığınız zaman çok güzel bir battaniye oluyor. Bebe yünleri , pamuklu iplikler, bambu iplikler ve beğendiğiniz iplikler kullanabilirsiniz. Aldığınız iplere uygun şiş tercih ederek örebilirsiniz. Bitince nasıl görünüyor bakalım mı.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız

 

Kaynak : http://postila.ru/post/26095888

http://iskusnitsa-tm.ru/blog/43874874392/Krasivyiy-uzor-dlya-pledov

http://www.ravelry.com/patterns/library/estonian-princess-baby-blanket

Bir cevap yazın