Amigurumi Tavşan Nasıl Yapılır?

Amigurumi Tavşan Nasıl Yapılır

Amigurumi tavşan, mavi, beyaz ve siyah tonlarındaki ipler, elyaf ve tığ ile yapılır. Oyuncak olarak sağlıklı ve çok tatlı bir görünüme sahiptir. Baş kısmı için, 6 sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne ve 1 sık iğne 1 arttır, 2 sık iğne 1 arttır, 3 sık iğne 1 arttır, 4 sık iğne 1 arttır, 5 sık iğne 1 arttırarak devam edilir. Bir sonraki aşamada ise eksilterek örülür. Ayrıca kafanın içini de elyaf ile doldurulur. Bebeğin içini dikmek için eksiltilir. Bu örgü amigurumi tavşan ı anahtarlık olarak kullanabilirsiniz. ÖRgü anahtarlık modelleri içinde tavşan anahtarlık aranan bir model ve çok seviliyor.

Bacaklar için 6 sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne ve diğer sıralar boyunca sık iğne ile devam edilir. İkinci bacak da aynı şekilde yapılır. Kollar için 5 sık iğne, her bir sık iğneye 2 sık iğne, tüm sıra boyunca sık iğne şeklinde devam edilir. Dikmek için sonuna iğne bırakılır. Şapka kısmına gelindiğinde ise, altı sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne, bir sık iğne bir arttır, iki sık iğne bir arttır, üç sık iğneye bir arttır, dört sık iğneye bir arttır, beş sık iğneye bir arttır şeklinde devam edilir. 14. sıraya kadar sık iğne ile devam edilir.

Son olarak kulaklar için altı sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne, 8. sıraya kadar sık iğne ve 9. sırada eksiltme yapılır. Bütün parçalar tamamlandıktan sonra hepsi gövde kısmında birleştirilir. İğneyle dikilen bu parçalardan olan yüz, kaş, göz, ağız, burun gibi yerleri işlenir. Bu aşamalardan sonra tavşan bebek tamamlanmış olur. İsteyenler farklı desenlerde ve renklerdeki kumaş parçaları kullanarak üst kısmına dikebilir.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın