AOF 2020 Bahar Dönemi Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AOF 2020 Bahar dönemi sınavları 20 günlük süre içinde internetten yapılacak. Öğrenciler sınava evlerindeki ortamda elindeki imkanlarla girecekler. Ev ortamında bilgisayardan online olarak girilecek sınavlar da uygulama gün ve saatini her ders için öğrenciler kendisi belirleyecek.

İstediğiniz saat ve gün istediğiniz dersin sınavına girebiliyorsunuz ancak sorun yaşamamak için erkenden bitirmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Son günler özellikle böyle konularda yığılma oluyor ve sonuçta online yapılan bir şey ve bağlanamama sorunu gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Site açılmaya bilir , böyle şeyler yaşamamak için tüm dersleri her gün bir iki dersi bitirerek rahatlıkla tamamlanabilecek bir süreç.

AÖF sınavlarına katılacak olanlar, www.anadolu.edu.tr adresinden yönlendirme linki ile sınav sayfasına geçiş yaptıktan sonra, T.C. kimlik numarası ya da @anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresi ve şifrenizle sisteme giriş yapabilecek. Daha önceki sınavlarınızda olduğu gibi her bir ders 20 sorudan oluşacak ve her bir dersi cevaplamanız için süreniz 30 dakika süre verilecek.

AÖF SINAVLARI NASIL GERÇEKLEŞECEK? 

Sınav başladığında ekranda yalnızca bir soru görülecektir. Soruyu cevaplandırarak ya da boş bırakarak bir sonraki soruya ilerleyebileceksiniz. Sorular arasında ileri ya da geri gidilme imkânı olmadığı için işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilecektir.

Tüm sorularla ilgili işaretlemelerinizi yaptığınızda ya da size verilen 30 dakikalık süre dolduğunda “BU DERSİN SINAVI BİTMİŞTİR” uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı gördüğünüzde sınavınız tamamlanmış olacaktır.

İNTERNET VE ELEKTRİK KESİNTİSİNDE SINAV NASIL OLACAK? 

18 Nisan’dan itibaren, sınavınızı tamamlayamadan oturumunuz herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) sonlanırsa, son gün olan 7 Mayıs’a kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek sınavınızı tamamlayabileceksiniz. Ancak 7 Mayıs’a kadar sınavlarınızı tamamlayamama durumunuzda sınav sistemi erişiminize kapanacak ve cevaplandırmadığınız sorular boş bırakılmış kabul edilecektir.

SINAVIN GEÇERSİZ SAYILACAĞI DURUMLAR 

Sınav sorularının kişiye özel olması nedeniyle sınav ortamında yalnız bulunmanız ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağı olmadan ya da kimseden destek almadan bireysel olarak cevaplamakla yükümlüsünüz.

Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması ve paylaşılması, yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu bulunmaktadır. Herhangi bir etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz net bir bilgi yok. Ancak 14 Mayıs a kadar açıklanması bekleniyor. Konuya dair ayrıntılar belli oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın