Bebek Önlüğü Yapılışı

Bebek Önlüğü Yapılışı

Bebekler için önlük ve bandana yapılışı anlatacağız. 3 boy göreceksiniz. Evde artık kumaşları değerlendirmek için iyi bir fikir. Hemde şu tatlı görünüşe bakın. Elde dikerek yapılabilir, makineniz var ise makine ile de  yapılabilir.

Malzemeler

  • Evde kalan kumaşlar
  • Dikiş makinesi
  • Makas veya döner kesici
  • Kalem
  • Çıtçıt

Desen 3 boyutta hazırlanıyor. 0 – 6 aylık bebek için. 6 – 12 aylık bebek için ve 2-3 yaş için. Sadece bir boyutta hazırlamak istiyorsanız 6-12 aylık bebek için olan boyutları kullanabilirsiniz.

 

Kalıbımızı hazırladıktan sonra kumaşı ikiye katlayıp fotoğraftaki gibi kumaş üzerine yerleştiriyoruz.

 

Daha sonra biri ön biri arka için 2 parça kalıbı kullanarak keselim. Ara kısım için yine parça kumaşlar , kapitone elyaf kullanabilirsiniz.

 

Kestiğimiz parçaları arada elyaf veya kullanmak istediğiniz diğer kumaşı yerleştirelim. Düz yüzleri birbirine bakacak şekilde.

 

Kumaşı dikerken kaymaması için birbirine iğneleyelim. Ve biraz içeriden fotoğraftaki gibi dikelim. Tamamını dikmiyoruz. Ufak bir açıklık bırakıyoruz.

 

 

Bıraktığımız bu boşluktan kumaşı iç dış yaparak çevirelim. Ve kalan kısmı da dikelim.

Uç kısımlarını çıtçıtı diktikten sonra bandana önlüğümüz kullanım için hazır. İstediğiniz desenlerde , renklerde adımları takip ederek kolayca dikebilirsiniz. Dikiş makinesi olmayanlar elinde de dikebilir.

 

Bir cevap yazın