Bebek Şapkası Nasıl Örülür Anlatımı

Bebek Şapkası Nasıl Örülür Anlatımı, bebek şapkası yapılışı ve bebek şapkası modeller içerisinde en kolay bebek şapkası yapılışı örnekleri içerisinde yer alan bebek şapkaso modeli

Bebek şapkası yapılışını anlatacağız şimdi . çok kolay bebek şapkası yapılışı aşağıda resimli bir şekilde anlatımı da bulacaksınız. Yapacak olanlara kolay gelsin. 1 yaş için uygundur. daha büyük isterseniz sayıları büyütün.

 

26 ilmek başlıyoruz. 3 sıra düz örüyoruz sonra başta 8 ilmek haraşo yapıp diğer yerleri düz örüyoruz.

daha büyük şapka yapmak isterseniz başta 8 ilmek haraşo sabit kalsın diğer düz örgü kısımlarının sayısını arttırın. Boyunu da istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Dümdüz arttırma eksiltme olmadan örüyoruz. ve arkada sadecebir dikişi var. üzerine dilerseniz ponpon yapın çok yakışır.

baştaki haraşoları saydığımızda 45 diş haraşo olunca kesip ikiye katlayıp ters örgü dışarı gelecek şekilde katlıyoruz ve dikiyoruz arka kısmını. bu 1 yaş ölçüsü daha büyük isteyenler ölçerek büyütsün.

ilk sırada , 3 sıra düz ördüğümüz kısımı ikiye katlıyoruz ve içinden kordonu geçiriyoruz.

ilk 3 sırayı katlıyoruz. ortasındakı boşluktan kordonu geçiriyoruz.

 çekiyoruz ilmekleri soldan sağa

Kordon : Kordonu yapmak için çorap şişi kullanıyoruz.  4 ilmek atıyoruz ve düz örüyoruz. ilmekleri şiş üzerinde kaydırıp sağ elinizdeki şiş sol elinize geçecek ama döndürmeyeceksiniz. ip en solda kalmış olacak oradan en sağ taraftaki ilmeği örmeye devam ediyoruz. şişn üzerinde kaydırıyoruz ilmekler gidip gelecek şiş dönmeyecek. hep düz örgü ile örüyoruz. hemen göreceksiniz zaten kıvrılıyor örgü kendiliğinden kordon görünümünü alıyor.

55 cm uzunluğunda örüyoruz kordonumuzu.

 

 

Bir cevap yazın