BİLSEM Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler başvurabilir?

Bilsem sınavı ilkokul seviyesinde yapılan bir sınavdır. Genel yetenek , müzik ve resim alanlarında diğer çocuklardan farklı olan yetenekli olan çocukları seçme sınavıdır. Seçilen çocuklara Bilsem kurumu tarafından özel eğitimler verilmektedir.

Seçilen çocuklar aynı zamanda örgün ilkokul öğrenimlerine devam etmektedir. Bilsem kurumunun verdiği eğitim ek olarak verilmektedir. Sınava İlkokul 1.sınıf , 2.sınıf , 3.sınıf öğrencileri girebilmektedir. İlkokul 4.sınıf öğrencileri için sınav yapılmamaktadır.

Sınava online olarak sınav salonunda dağıtılan tabletler üzerinden girilmektedir. Kağıt kalem kullanmamaktadır çocuklar . Tablet ekranında görevli öğretmenler sınav ekranını açıyorlar ve sınav aynı anda başlıyor. Her soru için cevaplama süresi 30 saniye oluyor. süre dolunca ekrana yeni soru geliyor ve o soru cevaplanmadan geçiyor. Çocukları bu konuda bilgilendirmek faydalı olacaktır.

başarı taban puanları belli oldu

Sınıf Zihinsel Yetenek AlanıResim Yetenek AlanıMüzik Yetenek Alanı
1.sınıflar370350350
2.sınıflar440430430
3.sınıflar470460460

Başvuruları çocukların sınıf öğretmenleri Meb in e okul sistemi üzerinden yapabilmektedir. Bireysel başvuru mümkün değildir. Başvuru ve sınav ücretsizdir.

Bir cevap yazın