Boncuk İşi Nasıl Yapılır?

Boncuk işi nasıl yapılır arayanlar için süper bir model bulduk. Grafikli bir şekilde sizlere nasıl yapıldığını vereceğiz. Sizde yeni modelleri kendiniz için yapabilirsiniz. Şimdi paylaştığımız modeli birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Boncuk işi salon takımı modellerinde, boncuk işi havlu kenarı modellerinde, evde takı tasarımı modellerinde kullanabilirsiniz.

Çok şık küpeler yapabilirsiniz. Kolye ucu modelleri olarak kullanabilirsiniz. Uzun bir şerit halinde birbirine ekleyerek havlu kenarı modelleri yapabilirsiniz. Üzerini isterseniz iğne oyası modelleri ile isterseniz tığ oyası ile tamamlayarak. Farklı şekillerde birbirine ekleyerek salon takımı modelleri yapabilirsiniz. Baklava dilimi şeklinde ekleyebilirsiniz. Yuvarlak olarak ekleyebilirsiniz. Kare olarak ekleyebilirsiniz. Çeşit çeşit , renk renk boncukları birbirine ekleyerek çok güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Yeni tanıştığım bir teknik olan çeşitli boncuklarla yapılan Kundan Rangoli yapımını da deneyebilirsiniz. Ev dekorasyonunda kullanacağınız çok güzel bir çalışma.

Boncuk İşi Modelleri Yapılışı

Modelde tek renk çalışacağınız gibi her sırada farklı renk kullanarak da çalışabilirsiniz. Bu modelde 2 renk kum boncuk kullanılmıştır. Modeli yaparken her yuvarlak motifte kırmızı çizimden başlıyorsunuz. Ok yönünü takip ederek yapıyorsunuz. Her turun sonunda özel bir not yoksa tura başlamak için 2 boncukla ilerleyin. Başlangıç için 8 boncukla başlıyoruz. 1. grafikte gösterildiği gibi bir halka oluşturuyoruz. Modelde harf grafiği de kullanılmıştır. Nasıl yapıldığını şimdi grafiklerle görelim.

Grafiği takip ederek salon takımlarınız için bu güzel modeli rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk defa yapacaklar zorlanacaktır. Daha önce yapmış olanlar daha kolay bir şekilde yapacaklardır. Bittiğinde bir motif aşağıdaki gibi görünecektir.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Örgü yapılışı sitemizde aradığınız modellerin örgü örnekleri yapılışlarını bulamaz iseniz konu altına ki hangi konu olursa olsun önemli değil, konu altına yorum bırakarak : bu örneğin videosunu izlemek istiyorum diye belirtebilirsiniz.. Bu şekilde bende size hemen kolay bir şekilde örgü sayfasının linkini vereceğim ve siz hiç örnek aramadan hemen kolayca istediğiniz Örgü Modelinin videosuna ulaşabileceksiniz.

 

sitemizde bulabileceğiniz konu başlıkları : (kategoriler)

  • Amigurumi,  Battaniye Modelleri ve Yapılışları, Bayan Örgü Modelleri Ve Yapılışları, Örgü Panço Modelleri ve yapılışları, örgü çorap yapılışı, örgü bot patik yapılışı, örgü babet patik yapılışı, Bebek örgüleri,örgü bebek battaniyesi yapılışı, tığ işi bebek battaniyesi modelleri, tığ işi battaniye yapılışı, örgü Bebek Yelek yapılışı ve Modelleri ,  Dantel Modelleri ve Yapılışları, Dekoratif Örgü Modelleri ve Yapılışları, Dikiş & Nakış Modeller ve Yapılışları, Elişi örgüleri, Erkek Örgü Modelleri ve Yapılışları, Etamin Şemaları ve Yapılışları, Havlu Kenarı Modelleri ve Yapılışları, İğne Oyası Modelleri ve Yapılışları, Lif Modelleri ve Yapılışları, Örgü Modelleri Yapılışları ( Örgü Teknikleri), Tunus İşi Örgü Modelleri ve Yapılışları

 

Bir cevap yazın