Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü Modeli Nasıl Yapılır

Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü Modeli yapılışı, Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü Modeli nasıl yapılır

oldukça güzel model Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü Yapılışı yapılışı oldukça şık ve oldukça kolay bir örgü modeli olan Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü Yapılışı tarifini sizlere resimli olarak oldukça kolay bir şekilde anlatıyorum, yapan arkadaşlarımın şimdiden ellerine sağlık ve Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü yapılışı na ilgi duyan arkadaşlarıma kolay gelsin.

Sitemizde Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü Yapılışı nasıl yapılır konusunun dışında farklı örgü modelleri ve örgü modelleri yapılışları için arama yaparak değişik örgü modellerimizdende fayda sağlayabilirsiniz

Şimdi gelelim Çiçekli Deniz Kabuğu Örgü yapılışı na

Malzeme olarak alize diva kullanılmış. Ve 4 mm tığ. Modeli 12 ve katları + 5 zincir çekerek başlıyoruz. Kolay bir model zorlanmadan yapabilirsiniz.

1.tur : İstediğimiz uzunlukta zincir çekelim. Ve zincir üzerine 2 sıra resimde görüldüğü gibi kafesler yapalım.

2.tur :  Yine farklı bir renk iplikle aynı uzunlukta zincir çekelim.  İpliğin rengine değiştirelim. Şimdi resimde kırmızı oklarla gösterildiği gibi 1 önden 1 arkadan geçirerek trabzanlar yaparak turu tamamlayalım.

3.tur : İpliğin rengini değiştirelim. Ve sıra sonuna kadar 2 zincir 1 sık iğne yapalım.

4.tur : Şimdi resimde shell ile gösterilen kısma aynı yere  3 trabzan , 1 , zincir , 3 trabzan yapalım. Dc yazan kısma 1 trabzan yapıyoruz.

5.tur : Bu turda ipliğin rengini değiştirelim. Sıra sonuna kadar resimdeki gibi 3 zincir çekelim. Aynı yere 1 trabzan, 1 zincir 1 trabzan yapıyoruz.

Şimdi 3 kez deniz kabuğu örgü modeli yapalım.

Çiçek kısmına geçebiliriz artık. 3. V ye geldiğimizde çiçeği yapıyoruz. Çiçeği yaparken yapraklarını 2 zincir çekiyoruz. tığa ip dolayıp aynı yere batıyoruz. Tekrar ipi uzatıp tığa ip alıp aynı yere batarak örüyoruz. Tüm ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip aynı yere tekrar batalım. Yaprağı bu şekilde yapıyoruz. Kalan kısmı resimden takip ederek yapabilirsiniz

1 sıra sık iğne örerek devam edelim. Sonra aynı işlemleri tekrar ediyoruz.

Kaynak:mypicot.com/1041.html

Bir cevap yazın