Çocuk Beresi Yapılışı Anlatımlı Resimli

Çocuk Beresi Yapılışı Anlatımlı Resimli

Erkek çocukları için güzel bir erkek beresi modeli yapılışı ve erkek örfü bere nasıl yapılır konusu. ilmekleri lastikle birlite atıldığı için kafayı kavrayan bir yapısı var. Bu haliyle çok kullanışlı kafada bol gelmesi kulakların hava alması gibi bir durum oluşmuyor. Erkek çocuk beresi olarak da kullanılır kulaklarını yapmazsak büyük erkek çocuk beresi olarak örebiliriz.

Bu berede kullanacağımız yöntem biraz farklı. makine lastiği olarak bilinen lastiği ip ile birleştirip beraber 60 ilmek atıyoruz. %70 i yün olan bir ip ile örüyoruz modelini gösteriyor.

60 ilmek ile başlıyoruz, ilmekleri lastikle birlikte yapıyoruz, sonra lastiği bırakıp ip ile sadece örmeye başlıyoruz.  2 ters 2 düz örüyoruz. 32 sıra yukarı doğru örüyoruz sonra kesme işlemiş yapacağız. 33. sırada sadece düz olan 2 ilmekleri bir alarak kesiyoruz. o zaman örgü 2 ters 1 düz olarak sıralanıyor. sonra arkada normal 1 sıra örüyoruz. sonraki sırada 2 tersleri bir alıp kesiyoruz. sonraki sıra tüm ilmekleri keserek ilerliyoruz. en sonda kalan ilmekleri yün iğnesi ile toplayıp dikiyoruz. arka dikişini de yapıp bitiriyoruz.

kulaklar için :

ipi 2 kat kullanacağız 7 zincir çekiyoruz tığ numarası 3,5 .

7 zincir çek, dön 1 zincir atla ikinciye sık iğne yap devam et sıra sonuna kadar 6 sık iğne yapıyoruz. dönüyoruz 1 tane atlayıp 5 sık iğne yapıyoruz. böyle böyle 1 tane kalana kadar yapıyoruz. sonra düz olan kenarı sık iğne yapıyoruz. ve bereye dikiyoruz.

Bir cevap yazın