Dikey Petek Örgü Modeli Yapılışı

Çok güzel bir örgü modelinden bahsetmek istiyorum sizlere. Daha önce petek örgü modelinden bahsetmiştik sizlere. Anlatacağımız örgü modeli petek örgünün bir farklı versiyonu. Dik olarak yapılan petek örgü modeli. Örgü kazak modellerinizde , bebek örgü modellerinizde çok şık duracak. Hadi başlıyoruz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Dikey Petek Örgü Yapılışı

Şişe ilmekleri 3 ün katları + 2 olarak atalım.

1.tur : İlk iki ilmeği ters olarak örelim. 3. ilmeği boş olarak diğer şişe alalım. 1 kez ip dolayıp 2 ilmek ters olarak örelim. Tekrar 1 ilmek boş olarak alalım. 1 ip dolayıp 2 ters örgü örelim. Sıra sonuna kadar.

2.tur : İlk iki ilmeği düz olarak örelim. 1 kez ip dolayıp az önce doladığımız ve yanındaki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Şimdi sıra sonuna kadar 2 ilmek düz örelim. 1 kez ip dolayalım iki ilmeği örmeden diğer şişe alalım.

3.tur : İlk iki ilmeği ters olarak örelim. 3 ilmeği örmeden diğer şişe boş olarak alalım. 1 kez ip dolayalım. Şimdi sıra sonuna kadar 2 ilmek ters olarak örelim. 3 ilmeği boş olarak örmeden diğer şişe alalım. 1 kez ip dolayalım.

4.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek örmeden boş olarak diğer şişe alalım. 4 ilmeği birlikte ters olarak örelim. Şimdi 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek boş olarak örmeden diğer şişe alalım. 1 ip dolayıp 1 ilmek daha örmeden alalım diğer şişe. 4 ilmeği birlikte tersten örelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

5.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. Daha sonra iki ilmeği birlikte ters olarak örelim. 1 ilmeği boş olarak alıp 1 kez ip dolayalım. İki ilmeği birlikte ters olarak örelim. 1 kez daha iki ilmeği birlikte ters olarak örelim. Şimdi sıra sonuna kadar ilk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 ip dolayıp iki kez iki ilmek birlikte örelim.

Modelin devamını videodan takip edebilirsiniz. Kolay ve gösterişli bir model.

: Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın