Dmoz kaydı önemlimi

       Bu yazımızda dmoz kaydı, ve dmoz gereklimi, gibi konulara değineceğim. Dmoz editörlerinin tüm yaptığı kendi sitelerini kategorisine ekleyerek diğer sitelerin eklenmesini engellemek haa bu sorunmu ? hayır benim hatırı sayılır 4 adet sitem var bunlardan 3 tanesi dmoz kayıtlı veee birtanesi değil ilginç olan kayıtlı olmayan sitem en büyük sitem ve size alexa değerlerini söyleyeyim dünya genelinde 95 bin Türkiye genelinde ise 1845 yani dmoz ve dmozun kendini açıkcası başbakan sanan ama gerçek  de 3 kuruşluk sitelerinden 5 kuruş kazanmaya çalışmak için diğer birsürü webmasterın hakkını çalmaya çalışan (sadece çalışan çünkü artık google amcamız kendi veritabanını kurdu ve dmoz  gibi dizinlerle ilgisini 2015 yılında kesin olarak kesti) bazı arkadaşlar olduğunu unutmayın (tabikide bütün editörler aynı değil) bu yüzden dmoz editörleri ni pekde  kayde almayalım,

       Bunun yanında Dmoz son olarak pagerank kriterini kaldırması ile birlikde dmoz ve beneri gibi dizinlere olan ilgisinide kenara bırakdı, dmoz şuanda bir dizin değil sadece sitelere backlink veren bir blog halin de ve düşününki bir web sitesi milyonlarca siteye backlink veriyor size faydası nekadar olabilir ? dmoz un peşinden koşacağına gidin irili ufaklı bir kaç siteden backlink alın arama motorları açısından daha faydalı olacağından emin olabilirsiniz. 
        Peki size tavsiyem nedir ? Dmoz gibi bloglarla uğraşarak kaybedeceğiniz zamanı google için harcayın ve google nin istediği gibi kaliteli özgün içerikler hazırlayın web sitelerinizi ziyaretcileri aldatıcı şekilde sakın düzenlemeyin beklentileri karşılayın ve internet sitenizi daima güncel tutun veee gerisini google amcamıza bırakın unutmayın google da kimseye torpil geçilmez ve kimsenin hakkı yiyilmez dmozda kendini başbakan sanan arkadaşlarımız googole tarafından kaale bile alınmaz şimdilik yazımız bukadar sonraki paylaşımımda görüşmek üzere.

Bir cevap yazın