Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı (resimli)

Dolgulu Zikzak Battaniye Yapılışı

Hem değişik battaniye modeli hemde farklı battaniye modeli örmek istiyorsanız Dolgulu Zikzak Battaniye tarifi tam da size göre örmesi kolay battaniye modeli

Dolgulu Zikzak Battaniye modeli anlatımı videolu olarak sizinle paylaştım çok kolay anlayacağınızdan ve kolayca yapabileceğinizden emin olabilirsiniz Dolgulu Zikzak Battaniye nasıl örülür anlatımı

Dolgulu Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır?

Modele 21 ve katları + 2 zincir çekerek başlayalım. Zincirimizi çektikten sonra 3. zincir üzerine 9 trabzan yapalım. 4. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 3. zincir üzerine 9 trabzan yapalım. 3 zincir atlayıp 4. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Bu işlemi bir kez daha tekrar ediyoruz. 3. zincir üzerine batmayıp hemen yanındaki zincir içine aynı işlemi tekrar ediyoruz. Ve 4. zincir üzerine batarak bir köşe oluşturmuş oluyoruz.

2 kez 9 trabzanlı işlemi yapalım. Az önce yukarı doğru olan köşeyi yaptık. Şimdi aşağı doğru olan köşeyi yapacağız. 2 kez daha 9 trabzanlı kutucuktan yapıyoruz.  Bu şekilde zikzakları sıra sonuna kadar yapıyoruz. Aşağı doğru köşe işlemini 2.turda renk değiştirdiğimizde yapalım.

2. tura geçtiğimizde rengi değiştrelim. Ve aralara trabzan 1 zincir, trabzan yapalım.Yukarı doğru olan köşe kısımlara aynı yere 1 trabzan, 1 zincir , 1 trabzan , 1 zincir 1 trabzan ile 2 yuva yapıyoruz. Aşağı doğru olan köşelere ise aşağıda resimde gördüğünüz gibi sık iğne ile birleştiriyoruz. Ve aşağı doğru köşe oluşmuş oluyor.

Oluşturduğumuz yuvaların içine 9 trabzan yapalım.

Tüm işlem bu kadar. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar tur tekrarı yaparak örmeye devam edelim.

Kaynak : mypicot,com

Bir cevap yazın