En kolay bebek patiği nasıl yapılır (resimli anlatımlı)

En kolay bek patiği nasıl yapılır,  kolay patik yapımı

Çoğu anneler bebekleri için örgü patik örmek isteler fakat her anne malesef nasıl öreceğini bilmez işte bu sebeble bende sizler için en kolay bebek patik modelleri bulmaya çalıştım ve içlerinden bir tane kolay patik nasıl örülür konusunuda sizler için paylaştım. sitemizde farklı patik yapılışları ve anlatımlarınıda bulabilirsiniz.

İlk olarak 22 ilmek atarak başlıyoruz. bebeğimizin yaşına göre ilmek sayımızı azaltabilir yada arttırabiliriz

22 ilmekle başladığınız örgünüzü haraşo 8 vargel  örerek 24 sıra olacak şekilde örün. 24 sırayı tamamlayınca diğer 10 tane ilmek kesin ve yeni bir renk iplikle 3 sıra düz 3 sıra vargel yani haraşo olacak şekilde 45 sıra örünüz.

Örme işlemi bitince ince olan yerin ucunu geniş olan yeşil bölüme dikiniz.

Altından

Ve üstünde büzerek ince ve iki renkli olan bölümü büzerek dikiniz. Yeşil olan bölüm arka bilek kısmı

Bu Patik aynı zamanda Karpuz dilimli Patik olarak ta bilinir . Patiğin dikilişi esnasında sıkıntı çeken ve nasıl dikileceğinden emin olamayan Arkadaşlara da yardımcı olabilmek için detaylı dikim aşamalarını sizler ile paylaşmak istedim.

Öncelik ile dar olan ucu alıp düğer uca resimdeki gibi dikiyoruz.

Patiğin altını diktikten sonra büzme işlemini hem yukarıdan ,hem aşağıdan yaptıktan sonra patiği çeviriyor ve bileği kıvırıyoruz.

Büzme ve dikme işlemi bitince yeşil bölümü katlayınız . Bebek patiğinin önüne ponpon,örgü çiçek gibi örme süslerle süsleyebilirsiniz.Kolay gelsin.

Bir cevap yazın