Erkek Çocuk Örgü Kazak yapılışı

Erkek Çocuk Örgü Kazak yapılışı, Erkek Çocuk Örgü Kazak modeli yapılışı

Şimdi paylaşacağımız video yapımı oldukça basit ve görünümü son derece çık bir Erkek Çocuk Örgü Kazak yapılışı anlatımıdır. kolayca yapabileceğiniz bu Erkek Çocuk Örgü Kazaği örneği yapılışı hem fazla zamanınıza almayacak hemde sizi yormayacaktır.

Erkek Çocuk Örgü Kazak yapılışı anlatımımızın yanında farklı Erkek Çocuk Örgü Kazak anlatımları için sitemizde arama yapabilirsiniz, yada sitemizde arama yaparak farklı örgü modelleri yapılışları görebilir ve yapabilirsiniz ilgilenen herkeze şimdiden kolay gelsin diyorum ve Erkek Çocuk Örgü Kazak nasıl yapılır anlatımına geçiyorum

Bu güzel örgüyü her bedene göre uyarlayabilirsiniz. İlmek sayısını ayarlarken saç örgüsünü 8 ilmek üzerinden yapıyoruz. Diğer kısmı da 8 ilmek üzerinden yapıyoruz. 2 örnek için 16 ilmek gerekiyor.

Modelin ön kısmı için şişe 74 ilmek atarak başlıyoruz. 10 sıra 2 ilmek düz, 2 ilmek ters olacak şekilde lastik örüyoruz. daha sonra sıra sonuna kadar 8 ilmek düz , 8 ilmek ters olarak örüyoruz. Arka kısmını tam tersi olacak şekilde örüyoruz. 8 sıra bu şekilde ördükten sonra önden düz olan ilmekleri 4 + 4 ilmekleri yer değiştirerek saç örgüsü yapıp örüyoruz. Ters örnek olanlar yine aynı şekilde örülüyor. Saç örgü kısmı bittiğinde tur başında bu sefer ters olarak başlıyoruz. İkinci örneğimiz saç örgüsü olacak.

27 cm bu şekilde örüyoruz. Daha sonra sağ omuz için 23, sol omuz için 23 ilmek ayırıyoruz. Ortada 28 ilmek kaldı. Bu 28 ilmeğin 12 ilmeğini kapatıyoruz. 16 ilmek kaldı. Bu 16 ilmeği iki kenardan, iç kısımlardan önce 4 ilmek kesiyoruz. Sonra 2 sonra tekrar 2 kesiyoruz. Sadece omuzlar için ayırdığımız ilmeklerimiz kaldı şişte. Bu ilmekleri resimdeki gibi 1 örnek bitene katar örüp örgüyü bitiriyoruz. Arka kısmı da aynı şekilde örüyoruz.

Kol için 46 ilmek ile başlayalım. 10 sıra 2 düz , 2 ters olacak şekilde lastik örelim. Daha sonra belli oranda artırıp ilmek sayısını 52 yapıyoruz. ( 6 ilmek artırma)  kolu örüyoruz. Önce 6 sırada bir artır yapıyoruz. Sonra 3 kez 4 sıra örüp bir sonraki sırada 1 artırma yapıyoruz. İlmek sayısı 74 oldu. 20 -31 cm kolu örüyoruz. Ve örgüyü bitiriyoruz.

Ön ve arka kısmı resimdeki gibi omuz kısımlarından dikiyoruz. Yaka için şişimize ilmek alıyoruz. Ve 2 düz , 2 ters ile 10 – 11 sıra lastik örüyoruz. Kolladı ve kazağın kalan kısımlarını dikip bitiriyoruz.

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/uzoryi-spitsami/kosyi-i-zhgutyi/kak-vyazat-detskiy-pulover-diagonal-ka-spitsami

Bir cevap yazın