Evde Doğal Yollarla Diş Beyazlatma

Merhaba, bembeyaz bir gülüş herkesin istediği bir şeydir. Diş fırçalamak ise çoğu zaman atlanan bir aktivite. Çocukken kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biri budur. Sağlıklı diş etleri de çok önemlidir bu konuya da değineceğiz.

Dişlerinizi fırçalarken kanıyorsa , mutlaka günde 2 kez atlamadan fırçalayın. Diş etlerinizde bir hastalık ya da geri çekilme olabilir. Kanama 2-3 fırçalama sonunda bitmezse mutlaka doktora danışın. Diş doktoruna gitmekten korkmayın, erteledikçe sorun büyüyor unutmayın. Yapılacak şeyler sorunun en başında kolay iken, sorunu beklettiğimizde büyüyor ve tedavisi de zor oluyor.

Zorluk bizim açımızdan , dişi kurtarma açısından ve daha çok acı çekmekle ilgili. Çocukluğumdan beri hayatım dişçilerde geçti fırçalasam da dişlerimin kendisinin zayıf olduğu söylendi bana hep. Dişçi törpü aletini değdirdiğim an peynir gibi parçalanıyor dişlerin derdi , o kadar dayanıksızmış. Süt , yoğurt çok yerim çocukluğumdan beri..

Düzenli fırçalamayı ne olur alışkanlık haline getirin. Özellikle çocuklara bunun alışkanlığını kazandırmak lazım.. Bunun için bir tablo da ekliyorum aşağıya. Çocuklar için aylık diş fırçalama tablosu , resmi kaydedip, çıktı alabilirsiniz. Bizim kullandığımız tabloyu yükledim.

Bir cevap yazın