Evde sivilce maskesi nasıl yapılır

Sivilcelerden kurtulma ve azaltmak istiyorsanız sivilcelerden nasıl kurtulurum diye düşünüyorsanız bu sivilce maskesi tam size göre, sivilce özellikle ergenlik döneminde her insanın karşılaştığı ama aslında sivilce ve akne azaltmanın kolay yöntemleri olduğunuda size hatırlatmak isterim, bizlerde sivilce nasıl doğal tedavi edilir diyerek elimizden geldiğince çözümü sizler için derledik.

Sivilce maskesi nasıl yapılır

Cilt temizliğine katkı sunan ve sivilceleri temizleyen yegane şey hiç şüphesizdir ki gül suyudur. Gül suyu hem cildi temizlemesi hem cildin arındırılması için kullanılan bitki ve onun özünden alınmış sudur. Cilt bakımı için bayanların sıklıkla kullandığı bu uygulama tamamen doğal olmakla beraber etkili sonuçlarda sunmaktadır. Cildiniz ister yağlı isterse kuru olsun, sivilce maskelerinizi gül suyu ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Gül suyu ile maske hazırlamak için 100 mililitre gül suyuna 2 yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı şeker ve 2 yemek kaşığı e vitamini yağı karıştırıp pamukla cildinize uygular ve buna devam ederseniz sivilcelerin ve sivilceye bağlı izlerin kısa sürede yok olacağını görürsünüz.

Bir diğer karışım ise limonla yapılmaktadır. Bir çorba kaşığı limon suyu ve iki çorba kaşığı balı karıştırarak ocağa koyunuz. Bu malzemeler sürülebilecek ısıya (ılık) gelince pamuk yardımıyla cildinize sürün. 15 dakika bekleyip cildinizi temizlemeyi unutmayın. 10 gün süreyle bu karışımı cildinize uyguladığınız da ortaya çıkan sonuca inanamayacaksınız.

Sivilce ve aknelerle ilgili bir diğer karışım ise Limon ve Yumurta akı karışımı ile ortaya çıkmaktadır. Bir çay kaşığı limon suyu ile yumurtanın akını karıştırıp cilde sürmeniz ve 20 dakika içerisinde temizlemeniz cildiniz de gözle görülür değişikliklere sebep olacaktır. Haftada iki kez uygulamanız halinde sivilce ve aknelerden çabucak kurtulacağınıza şahit olacaksınız.

Akne Maskesi Yapımı

Sivilceler için yukarıda sizin için karışımları verdik. Şimdi ise aknelerle ilgili karışımları aktarmaya gayret gösterelim. Birinci karışımımız Kil ve limonun karıştırılmasıyla ortaya çıkan formüldür. Bir çay kaşığı limon suyunu bir çay kaşığı kil ile ve aspirin tozu ile karıştırdığınız da akneleriniz için eşsiz bir maskeyi ortaya çıkarmış olursunuz. Aknelerin yoğunluklu olduğu bölgeye bu karışımı sürmeniz ve haftada 1 kez uygulamanız akne probleminize tamamen çözüm olacaktır.

Akneler ile ilgili bir diğer karışım ise Bal ile elma maskesidir. Elmayı rendeleyip içerisine 3-4 yemek kaşığı bal koyarak karıştırın ve bunu cildinize uygulayın. 20 dakika bekleyip sildiğiniz de sonuca inanamayacaksınız. Sürekliliği halinde ise akne problemlerinizin tamamen son bulduğuna şahit olacaksınız.

Bir cevap yazın