Fıstıklı Kalp Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Fıstıklı Kalp Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniye modelleri tığ işi ve örgü ile yapılanlar farklı farklı modellere sahip. farklı battaniye nasıl yapılır Konumuzda tığ ile yapılan kalpli ve fıstıklı battaniye modeli yapımını anlatacağız.

Ayrıntılı resimlerle kalpli fıstıklı battaniye yapılışını göreceksiniz. Kalpleri sonradan değil battaniyeyi örerken oluşturuyoruz. Bu haliyle ve modeldeki fıstıklarla çok şık bir battaniye modeli.

Modele angora iplikle örebilirsiniz. Alize Diva ile örebilirsiniz. Renkli kısımları evde kalan iplerinizi değerlendirerek örebilirsiniz. Modele 16 zincir ve katları + 4 zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur : 3. zincir üzerine tığa ip dolayıp batalım. Ve ilmeği uzatalım. Tığa tekrar ip dolayıp aynı yere 1 kez daha batalım. Aynı işlemi 1 kez daha tekrar edip tığda olan tüm ilmekleri birlikte örelim. 2 zincir çekip aynı yere 1 kez daha batarak 1 fıstık daha yapalım. Aynı şekilde 1 fıstık daha yapalım. Bu şekilde 3 fıstık olacak.

Hiç zincir çekmeden 3 . zincir üzerine trabzan ile batalım. Hiç zincir çekmeden 3. zincir üzerine gelip tekrar fıstık yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : Bu turda 3 zincir çekerek 1 trabzan üzerine 1 ortadaki fıstığın üzerine batarak yuvalar oluşturalım.

3.tur : İlk yuvanın içine 4 trabzan yapalım. Bir sonraki yuva içine 2 yapraklı fıstığı yapalım. Bir sonraki yuvaya ise fotoğraflarda gördüğünüz gibi kalbi yapmaya başlayalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : Bu turda fotoğrafta göründüğü gibi trabzanlar yapalım.

5.tur : Bu turda kalpleri sabitleyelim.

Aşağıda gördüğünüz örnekler gibi örmeye devam edebilirsiniz. İster tek renk, ister iki renk, istersenizde 3-4 renk . Model paylaşımı bizden örmesi sizden. Yaptığınız modelleri bizimle paylaşmayı unutmayın.

 

Bir cevap yazın