Fıstıklı Oklava Örgü Modeli Şal Yapılışı

Fıstıklı Oklava Örgü Modeli Şal Yapılışı, Şal nasıl örülür

Bu güzel tığ işi dikdörtgen şal modeli ni sizlere baharlık şal modelleri arasında örnek olarak paylaşmıştık. Şimdi bu şal örneği yapılışını buldum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Bu modeli tığ işi yelek modelleri olarak da yapabilirsiniz. Yapılışında oklava , cetvel , karton kullanabilirsiniz. Hiçbirini kullanmadan ilmekleri eşit uzunlukta uzatarak da yapabilirsiniz. Artık o kısmı sizin örgü şeklinize, kolaylığına bağlı.

Size nasıl kolay geliyorsa. Nasıl rahat örüyorsanız o şekilde yapabilirsiniz. Yapılışını sizlere resimli olarak paylaşacağız. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Örgü şal modelleri ve yapılışları, yelek modelleri anlatımlı olarak yapabilirsiniz.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Oklava Örgü Modeli Fıstıklı Şal Nasıl Yapılır?

Model kolay ilerliyor. Güzel bir örnek. İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. Zinciri çektikten sonra önce fıstık yapıyoruz. Sonra ilmek çıkartıyoruz. Ve çok şık şal modelleri hazırlıyoruz. Angora iplikler, simli, pullu iplikler kullanabilirsiniz. Ve aldığınız , öreceğiniz iplere uygun tığ tercih edebilirsiniz.

Modeli yaparken örmek istediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayın. Daha sonra yanından devam ederek 4 zincir içinden ilmek çıkartarak uzatın. İster cetvele , ister kartona bu ilmekleri geçirin.

Daha sonra 4 ilmeği çıkarttıktan sonra 5.  zincire batanı ve ilmeği uzatın.  Ve tığa ilmek dolayarak aynı zincire batın , ilmeği uzatın, tekrar tığa ilmek dolayıp aynı yere batın bu şekilde 5 kez batarak fıstık yapın ve son ilmekleri birlikte örün. 6. zincir üzerine sık iğne ile batın.

Bu işlemi tüm zincir bitene kadar aynı şekilde tekrar edelim. Yalnız başta 4 ilmek çıkartmıştık. Şimdi iki fıstık arasında 8 ilme çıkartalım.

İlk turu tamamladığımıza göre şimdi ikinci tura geçebiliriz. İkinci turda ilmekleri topluyoruz. İlk 4 ilmeği tek tek 1 sık iğne batarak örüyoruz. Arada hiç zincir çekmeden sonraki 4 ilmeği de aynı şekilde topluyoruz. 5 zincir çekip diğer 4 ilmeği sık iğne ile topluyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Modelin yapılışı bu kadar. Tekrar 1 turu fıstıklı turu  tekrar ediyoruz. 1 . turu tamamladığımızda 2. tura geçiyoruz.

Şalı istediğimiz uzunluğa ulaşana kadar 2 turun tekrarını yaparak bitiriyoruz.

Kesinlikle yapılacaklar listemde . Kız çocuklarının çeyizinde olması gereken bir parça diye düşünüyorum.

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın