Fiyonklu Saç Bandı Yapılışı Anlatımı

Fiyonklu Saç Bandı Yapılışı Anlatımı

Fiyonklu saç bandı modeli anlatımı ile karşınızdayız. Hem şık hem kolay bir model örgü saç bandı. çocuk elbiselerinin üstüne şık durur. Fiyonk değil de çiçek koymak istiyorsunuz diyelim o da olur. dikiş yeri için 5 ilmek 5 sıra dikip onu da fiyonkun ortasına dikiyoruz resımdekı görüntüyü veriyoruz.

 

Fiyonk kısmını yapmak için; 16 ilmek atıyoruz. 1 diş haraşo örüyoruz. Her iki tarafta 1 er ilmek arttırıp 18 ilmeğe çıkarıyoruz. Bunu iki sıra 18 ilmek olarak örüyoruz saç bandı fiyonku için kenarı biraz hareketli olsun diye bu işlemi yapıyoruz. sonra yine her iki taraftan olmak şartıyla 1 er ilmek kesiyoruz 2 sıra örüp bitiriyoruz.

20 ilmek ile başlıyoruz. Başlangıçlar hep aynı ilmeği atıp 4 numara şiş ile haraşo yapıyoruz. istediğimiz uzunlukta boyda yaptıktan sonra ilmekleri normal standart şekilde kesiyor  kapatıyoruz. Dikiş yaptığımız yere fiyonkunu takıyoruz. Fiyonk değil de çiçek koymak istiyorsunuz diyelim o da olur. dikiş yeri için 5 ilmek 5 sıra dikip onu da fiyonkun ortasına dikiyoruz resımdekı görüntüyü veriyoruz.

.

Bir cevap yazın