Hazır Yufkadan Baklava Yapılışı Tarifi

Hazır yufkadan baklava nasıl yapılır merak edenler çok güzel anlatımlı görsel bir açıklama ile görerek öğrenebileceğiniz bir tarif. Hazır yufka ile yapılan baklava çok kolay oluyor.

Hazır yufka , tereyağı ve iç malzemesi kullanarak yapılacak olan bu baklava tarifi ile sizlere çok güzel bir baklava yapımı sunacağız. Şiresini yani şekerli sosunu bildiğiniz ve damak tadınıza uyan bir ölçüsü varsa o ölçülerde yaparak hazırlayabilirsiniz.

Tereyağını eritirken mutlaka üzerindeki köpüklerini alın, onlar sütten kalma tereyağı içinde oluyor mutlaka. Onları almaz iseniz baklavanızın üzerinde siyah lekeler olur. Çünkü onlar baklava fırında pişerken yanıyor. Baklavanızın hazır baklavalar gibi mükemmel kızarmış bir görünümde olmasını istiyorsanız eğer o köpükleri alın ve erittikten sonra tereyağını karıştırmayın. Sıvı yağ gibi görülen kısmını kullanın. Sıvı yağ gibi temiz bir yağ olacaktır. köpükleri aldıktan sonra o kısmı kullanın.

Lezzetini tereyağı vereceği için gerçek tereyağı kullanmaya özen gösterin. Bazı tereyağları kokulu oluyor. Gercek tereyağı izlenimi vermek için yağı eskitiyorlar. Gerçek tereyağını evde kendim de yaptım inanın öyle bir koku olmuyor. Tertemiz bir yapısı ve kokusu oluoyr. Süt gibi kokar tereyağı ancak eskitmek için özellikle dışarıda bekletilen tereyağı kokar. Tıpkı peynir gibi.

Yapacak olanlara kolay gelsin ve afiyet olsun diyerek tarifimizi paylaşıyoruz. Hazır yufkadan cevizli ev baklavası yapılışı anlatımı görseli izleyelim ;

Bir cevap yazın