İki renkli Zikzak ;Battaniye Yapılışı videolu

Çok güzel tığ işi bebek battaniyesi modeli paylaşacağız bugün. İki renkli olarak örülüyor. Renkleri istediğiniz gibi ayarlayarak örebilirsiniz. Örgü bebek battaniyesi olarak, örgü kırlent modeli , koltuk şalı olarak örebilirsiniz. Hadi başlayalım.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

İki Renkli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım. İçine tığa ip dolayıp batalım. İlmek alıp çekelim ve tekrar ip dolayalım. Bu işlemi 3 kez tekrar edelim. 1 zincir çekip aynı şekilde 1 fıstık daha yapalım. 2 zincir çekip aynı şekilde 2 fıstık daha yapalım. Renk değiştirip aynı şekilde 4 fıstık daha yapıyoruz. 2 fıstık 2 zincir 2 fıstık şeklinde.

2.tur : Aynı renkle devam ederek 3 zincir çekelim ve dönelim. Hemen yanındaki yuvaya 1 trabzan yapalım. Diğer yuvaya atlayıp 2 trabzan yapalım. 2 zincir çektiğimiz kısma gelip 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Hemen yanındaki yuvaya 2 trabzan yapalım. Yine yanındaki yuvaya aynı renkli iplikle 2 trabzan yapalım. 2 zincir çekip diğer rengi geçelim. Aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Ve aynı işlemleri tekrar ederek örmeye devam edelim.

3.tur : Bir önceki turda yaptığımız işlemin aynısını yapıyoruz.

 

 

Videoyu takip ederek diğer turları rahatlıkla örebilirsiniz. Birleştirmeleri karşılıklı sık iğne ile yapabilirsiniz. Battaniye bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın