İstiridye Modeli Tığ İşi Battaniye Yapılışı

İstiridye Modeli Tığ İşi Battaniye Yapılışı

Bu model çok şık duruyor. Her yerde kullanılabilir illaki bebek battaniyesi yapılacak diye bir şey yok. İstiridyeye benzeyen görüntüsü ile bu adı almış. Kabarık istiridye kabukları görüntüsünde tığ işi bebek battaniyesi, yelek, kırlent modelleri yapılabilir. Renkler bu tığ işi istiridye modeline çok yakışır.

Renkli hali de sade beyaz halide çok güzel.. ama ben renklisini sevdim 🙂 soft renklerle rengin dalgalanması çok hoş bir görüntü vermiş. Resimleri incelerseniz bu güzel istiridye modeli yapılışını öğrenebilirsiniz.

1.sıra: 1 zincir atla 1 sık iğne yap, 4 zincir çek, 8 adet ikili trabzan yap kapatma ilk resimdeki gibi , ipi dola 1 kere çek, tekrar ipi dola bat sıradaki zincire bu şekilde 8 adet yap, hepsini birlikte çek üzerine düğüm at sıkılaştır. (2.resim)

4 zincir çek sıradaki zincire bat sık iğne yap. sonra 4 zincir daha çek sıradaki 8 ilmeğe teker teker bat 2 li trrabzan yap kapatma fıstık yapacağız. 8 adet olduğunda 16 ilmek olacak tığında hepsini birden çek kapat. bir düğüm at tekrar 4 zincir çek sıradaki zincire bat sık iğne yap. sıra sonuna kadar bu şekilde devm et en son sık iğne yaparak bnitir sırayı ve dön.

döndük 2. sıra : 10 zincir çekin, sık iğne olan yere batın ve sık iğne ile batın 9 zincir çekin sık iğne olan yerın ustune batın. sıra sonuna kadar 9 zıncır çekip batın.

3.sıra: 4zincir çek, 4 adet trabzan yap kapamadan , 8 ilmeği çek yarım istiridye yapmış oluyoruz.5. zincire bat sık iğne yap, 4 zincir çek, 8 adet trabzan yap kapatmadan hepsini bir çek kapat . ortayı sıkılaştır. 4 zincir çek .. aynen 1.sırayı uygula. bu şekilde devam ediyor ..

Bir cevap yazın