Kağıt İpten Bardak Altlığı Yapılışı

Kağıt ipler hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. Birçok örgü modelinde kağıt ipler kullanılıyor. Kağıt ip çanta modelleri, kağıt ip amerikan servis , kağıt ip şapka modelleri çokça örgü severler tarafından örülmeye başlandı. Bizde bugün sizlere kağıt ipten örgü bardak altığı yapımından bahsedeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde kağıt ipten hasır örgü modeli yapımını göstermiştik. Farklı modellerde örgü bardak altığı anlatımlı sitemizde bulabilirsiniz. Dantel bardak altlığı modelleri, eski CD değerlendirerek yaptığımız bardak altları,  tığ işi örgüden yapılmış bardak altlığı modelleri ve daha fazlasını sitemizde bulabilirsiniz. Yeni moda olan kağıt ip örgülerinden bahsediyoruz bugün.

Örgü modelleri ve bu modellerin yapılışlarını paylaştığımız sitemizde bunun gibi özenle hazırlanmış çokça konu bulacaksınız. Farklı başlıkları da ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Mutlaka ilginizi çekecek örgü modelleri yapılışları bulacaksınız. Son moda örgü modelleri ve yapılışları , dantel modelleri, dikiş nakış ile ilgili el işleri, örgü modelleri ayrıntılı anlatımlı , resimli anlatımlı örgü modelleri bizim sitemizde. Güncel örgü modellerini takip ediyoruz ve sizler için sürekli araştırıyoruz.

Kağıt İpten Bardak Altlığı Nasıl Yapılır?

Kağıt ipi örmeden önce hafiften ıslatın. Örerken elleriniz acımasın, yara olmasın. Sert olduğu için biraz kuru olduğunda örmesi zor olabiliyor. Aynı modeli hasır iple, renkli hasır iplerle de örebilirsiniz.

Malzemeler

  • Kağıt ip (hasır ip )
  • Renkli kağıt ip ( renkli hasır ipte kullanabilirsiniz)
  • 4 mm tığ
  • Makas
  • İğne

Bardak altığı modeline sihirli halka içine 8 sık iğne yaparak başlıyoruz. 3 zincir ile tura başlayıp her ilmeği 2 kez trabzan yaparak 16 trabzan yapalım. Trabzanlara önden batarak 16 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak aynı şekilde trabzan yapıyoruz. 32 trabzanımız oluyor.

Şimdi buraya kadar yapılışını resimli olarak görelim.

Aynı şekilde iki parça örelim. ( Dileyenler tek parça olarak yapabilirler)

Renkli ipimizi alalım ve iki parçayı resimdeki gibi sık iğne ile birbirine birleştirelim.

Şimdi kenar oyası modeline geldi sıra. Aynı sık iğne içine 1 sık iğne , 3 trabzan, 1 sık iğne yapalım. Sonra 1 sık iğne atlayıp 2. sık iğne üzerine sık iğne ile batalım. 1 sık iğne atlayıp 2. sık iğne içine aynı işlemi tekrar edelim. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim. Ve örgümüzü bitirelim.

Çok güzel oldu.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Bir cevap yazın