Karton Bardak ve İp ile Sepet Yapımı

Karton bardak ve ip ile sepet yapımını anlatacağız. Çok güzel bir etkinlik ilkokul çocukları için de uygun , okul öncesi içinde desteklenerek yapılabilir. Örgü sepet yapımı küçükler için zor olsa da , karton bardak ile örgü kalemlik yapabilirler. Yada yoğurt kovası ile örgü ipi ile sepet yapıp büyük bir sepet yapabilirler.

Boya kalemleri , kurşun kalemler , keçeli kalemler hepsi birleşince artık evde olunca kalemkutusu tarihe karıştı . Masa üstünde el emeği bir sepet olursa kartondan içine bölmeler yaparak düzenli bir şekilde durmasını sağlayabiliriz. Kullanımı da rahat olur.

En büyük sorun bir kaç kardeş var ise hepsinin karakteri farklı kalemler için sepet almıştım içinde duruyor ama kullanan atıp karıştırıyor. Hepsi için ayrı sepet yapmıştım kurşun kalemler , kuru boya kalemleri , keçeli boya kalemleri , pastel boya … gibi..

Bir de bu yöntemi deneyeceğim kendi sepetimizi de yapıp koymak nasip olur inşallah. Şöyle süslü güzel kalemlik sepetlerimizi yapalım hem de evde etkinlik ile güzel zaman geçiyor. Biraz ders çalıştıktan sonra iyi gider. Şimdiki çocuklar elişi delisi.. Çok seviyorlar.

Bir cevap yazın