Kaşık Dökmesi Tarifi Farklı Kahvaltılık Tarifleri

İçini istediğiniz yeşilliklerle süsleyebileceğiniz kaşık dökmesi tarifini videolu anlatımını izleyeceksiniz. Çok lezzetli öğlen oturmalarında çayın yanına misafri menülerinde olabilecek bir tarif. Börek tadında kaşık dökmesi adında çok lezzetli bir atıştırmalık. Farklı kahvaltılık tarifleri arıyorsanız tam size göre bir tarif peynirli kaşık dökmesi tarifi..

 

Kaşık Dökmesi Tarifi Farklı Kahvaltılık Tarifleri

Çocuklar için de güzel bir atıştırmalık börek yapmaya üşeniyor musunuz hızlı bir şekilde börek tadında kaşık akıtması yapabilirsiniz. Şimdi kaşık dökmesi tarifi videolu anlatımını izleyelim. Malzemeler ve yapılışı 5 dakikada börek tadında kaşık dökmesi tarifi yapılışı :

 

2 yumurta ,1 caybardagı sıvıyağ, 1 su bardağı yogurt  karıştırma kabında karıştırın, 1 tatlı kasıgı tuz ilave edın peynırın tuzuna göre ayarlayın mıktarı, peynır, maydanoz, 1 paket kabartma tozu, 1 bardak  un da ilave edip cıvıktan biraz daha katı çok akışkan olmayan bir hamur elde edeceğiz. tavaya sıvıyağ koyup yağ ısınınca kaşıkla 1 er kaşık şilave edin arkalı önlü kızartın pişince servis tabağına alın hazır.

Kaşık dökmesi tarifi : 5 dakikada börek nasıl yapılır?

 

Bir cevap yazın