Keçeden Çocuk Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Merhaba , şimdi sizlere 20 dakikada çocuklarınıza nasıl saç bandı yapabilirsiniz , saç bandı yapmanın en kolay yolunu anlatacağım. Hem onlara kendini prenses gibi hissettireceksiniz hem de sizin için yapımı kolay saç bandı olacak. Keçe kullanacağız saç bandını yapabilmek için.  Keçeleri prenses tacı olacak şekilde kesmeliyiz bu çalışmayı onlarla birlikte de yapabiliriz. Çocuklarımızla yaptığımız çalışmalar özellikle okul öncesi çocuklarla yapılan aktiviteler beraber zaman geçirmek gerçekten onları çok mutlu ediyor , öğrenmeye o kadar hevesliler ki her şeyi soruyorlar ve hepsinden farklı bir fikir çıkıyor bu kimi zaman beni yorsa da bunu sık sık yapmaya çalışıyorum. Biz kartondan yapacaktık prenses ve prens taç larımızı bu fikri gördüm ikinci saç bandı ya da prenses tacı yapma etkinliğimizi buldum 🙂 Çiçekler almalıyım ve bir de erkekler için ne alabilirsem onu .. ?? .. Şimdi keçe saç bandı nasıl yapılır anlatımına geçelim:

Keçeden Çocuk Saç Bandı Nasıl Yapılır?

Keçe saç bandı yapabilmek için gerekli malzemeleri anlatalım. Renkli keçe , 1 adet çiçek, şekilli kesen makas ya da yoksa siz kesimi elle yaparsınız, Lastik, iğne , iplik. Ve tabi prenses gerekli. Keçeden prenses tacı saç bandı yapacağız. Öncelikle keçeleri resimdeki gibi keselim hazırlayalım. Çok fazla kesmemize gerek yok. Burada 4 parça kesilmiş ve 2 de yaprak kesilmiş çiçek için.. siz farklı bir süs koyacaksanız yuvarlak bir keçe parçası kesip aldığınız süsü içine dikerek ya da yapıştırarak sabitleyebilirsiniz. Keçeden saç bandı yapmak için gerekli malzemelerimizin görseli aşağıdadır :

Kesilen baklava dilimi keçe parçalarını ikiye katlayıp yapıştırın ya da dikin. Hangisi sizin için yapılabilir ise o şekilde yapın. Hatta prenses tacı yapmak zorunda değilsiniz. Farklı desenler de kesip yapabilirsiniz saç bandınızı örneğin ; hello kitty kedisini yapabilirsiniz ya da kalpler ya da yıldızlar .. Burada fikir var alın ve çocuğunuzun hayal gücü ile birleştirin beraber onun da severek takacağı saç bandını yapın.

İşte keçeden saç bandı yapıyoruz ve şekillendi arkadan ölçü alıp lastiği kesip dikelim.. Artık evde saç bandı yaptık. Çocuğunuzla birlikte yaparsanız eğer başta verdiğim 20 dakikalık süreyi unutun emin olun daha fazla sürecektir 🙂 Yapıştırmalar kuruduğuna ve dikişler hazır olduğuna göre keçeden yaptığımız keçe süslü saç bandı hazır. Ve prenses tacını takabilir. Eminim çok yakışacak.. Yapmak isteyen herkese kolay gelsin.

 

Sitemizde farklı konuları da ziyaret etmek isterseniz ana sayfada bulunan kategori bölümünden istediğiniz kategoriye tıklayarak ilgilendiğiniz konularla ilgili görsel ve anlatımlara ulaşabilirsiniz. Sizlere özenle hazırladığımız örgü modelleri ve yapılışlarını ve diğer el işi yapılışlarını evde yapılan diy projelerini çalışmaları konularında anlatılanları evde yaptıktan sonra bizlere resimlerini gönderirseniz yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Kaynak :http://www.u-createcrafts.com/crafternoon-headband-kits/

Bir cevap yazın