Kolay Bebek Etek Yapılışı

Kolay Bebek Etek Örgü Modelleri Yapımı

Kat sayısını istediğiniz gibi artırabilir , azaltabilirsiniz. Her kat için farklı bir renk kullanıyoruz. Ama dilerseniz tek renk de örebilirsiniz. Kat vermek istediğiniz yerlere gelince trabzanları arka ilmeğe batarak örüyorsunuz.

Ördüğümüz ebatlar 3-4 yaş için uygun. Sizler sayıları artırarak istediğiniz ebatlarda örebilirsiniz. Bel ölçüsü 53 cm, kalça 54 cm.

Malzemeler

  • 3 renk iplik
  • 3, 25 mm tığ
  • Makas

96  zincir çekelim. Çektiğimiz zinciri son zincir ile birleştirerek halka haline getirelim. Ve üzerine 1 sıra trabzan yapalım. 3 zincir çekerek başlıyoruz ve 96 trabzan oluyor. Sonraki sırada trabzanların bir tanesini normal bir tanesini önden batarak yapalım. Tekrar trabzanları örelim. 6 sıra trabzan öreceğiz. Tıpkı aşağıda şemada gösterildiği gibi.

Şimdi renk değiştiriyoruz. Ve fotoğrafta görüldüğü gibi trabzanlara batarak örüyoruz. 1 sıra bu şekilde örüyoruz Diğer 6 sırayı normal şekilde trabzan olarak örüyoruz. 7 sıra olduktan sonra tekrar renk değiştirip aynı şekilde örüyoruz.

 

Eteğin püskül kısımlarına geçiyoruz şimdi. Aşağıda şemasını veriyoruz. Biraz önce önde kalan ilmeklere batarak yapıyoruz bu işlemi.

 

Şimdi resimlerle nasıl yapıldığını görelim.

buyuyen resımler :

 

 

Bir cevap yazın