Kolay Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

Kolay Tığ İşi Bebek Elbisesi Yapılışı

Tığ işi bebek elbiseleri çok şirin oluyorlar bebeklere de çok yakışıyor. Kolay tığ işi bebek elbisesi yapmak isteyenlere gelsin tarifimiz. İstediğiniz renklerle yapabilirsiniz.

Kısaltmalar:

sc : sık iğne

zn : zincir

dc: ikili trabzan

v : arttırma

sl-st: ilmek kaydırma

68 zincir ile başlıyoruz. 10 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Daha sonra 15 trabzan yapıp tekrar 3 zn çekip aynı yere bir dc daha yapıyoruz.Omuz tarafı oluştu. Tekrar 15 dc yaptıktan sonra aynı zincir çekme işlemini tekrar ediyoruz. Bu kısım elbisenin ön cephesidir. Tekrar 15 dc yapıyoruz. Zincir çekerek aynı yere batarak diğer omuz kısmını oluşturuyoruz. 7 dc yapıyoruz 3 zincir çekip dönüyoruz.

Ekstra olarak 3 trabzan olduğunu göreceksiniz bu kısma düğme dikilecek.

Yukarıdaki işlemi bir nevi tekrar ediyoruz. Sadece sayılar farklı. Köşede zincir çektiğimiz kısımlarda arttırmaları yapıyoruz. Bu şekilde 3 sıra örüyoruz. Örneği kurmaya başlayalım. Aynı trabzan üzerine 2 trabzan 1 zincir 2  trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip 2 trabzan atlıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. 16 sıra bu şekilde örelim. Kol kısımlarını yaparken dikkat edelim.

17. sırada zincirler arasına 7 trabzan yapıyoruz.  Zincirler arasını sık iğne ile bağlıyoruz. Yeni doğan elbisesi hazır. Farklı renklerde hazırlayabilir altına aynı örnekten birde pantolon örebilirsiniz. Kolay gelsin.

 

 

 

Bir cevap yazın